Різдвяні святкування у Східниці пройшли у традиційному для України стилі – Параді різдвяних вертепів

Вертеп, найперше, – це молитовне прославлення Бога через театральне дійство. Це одна з найкращих оздоб Різдва, наша традиція, яку ми зберігаємо вже багато століть.

Festyval-vertepiv-Skhidnytsia14 січня 2016 року у Східниці відтворювали сцени Різдва Спасителя.

Вертепи, які зібралися о 12:30 біля головної ялинки і урочистою ходою з Різдвяною колядою пішли до головної сцени курорту – амфітеатру.

Організатором «Східницького фестивалю вертепів» стала Східницька селищна рада. Участь у святковому дійстві взяли дитячі, молодіжні та дорослі колективи з найближчих сіл та міст.

Festyval-vertepiv-Skhidnytsia

Розпочався святковий фестиваль привітанням селищного голови Піляка І.Є. Дух свята був сповнений колядками, щедрівками та віншуваннями, які продемонстрували одинадцять обдарованих колективів:

• Вертеп Сколівського районного народного дому «Бескид»;
  • Дитячий вертеп, с. Новий Кропивник;
  • Дитячий вертеп Східницького народного дому «Просвіта»;
  • Дитячий вертеп ЗОШ № 4 під керівництвом вчительки Томин Роксолани;
  • Вертеп з с. Опака;
  • Дитячий вертеп смт Східниця;
  • Вертеп від Львівської дитячої залізниці (м. Львів);
  • Вертеп із с. Довге від УГКЦ Господнього Преображення;
  • Вертеп від Львівського театру «Мета», режисер постановник Зоряна Григорійчук (м. Львів);
  • Вертеп від культурно-мистецького центру «Острів дитинства» (м. Львів);
  • Вертеп від НД «Просвіта» (смт Східниця).
Festyval-vertepiv-SkhidnytsiaКожен колектив отримав диплом «Учасника східницького фестивалю вертепів».

В рамках заходу також відбулася благодійна ярмарка, організована бориславськими волонтерами «Борімося – поборемо!» братів Олега та Миколи Когут, східницькими волонтерами, волонтерською групою «Совість», громадською організацією «Патріоти ОСА», капеланами Церкви християн віри євангельської. Завдяки спільним зусиллям та небайдужості до героїв, виручені кошти від продажу різдвяних смаколиків, домашньої випічки, тістечок, пампушків, будуть використані на потреби бійців АТО.Festyval-vertepiv-Skhidnytsia

Східницька селищна рада висловлює подяку всім учасникам фестивалю за створення справжнього різдвяного настрою. «Східницький фестиваль вертепів» і надалі буде ключовим зимовим святом, яке традиційно прославлятиме народження Ісуса Христа в наших серцях.

ФОТОзвіт «Східницького фестивалю вертепів»

SLIDE-Festyval-Vertepiv