Про погодження проектів програм розвитку економіки, культури і місцевого господарства смт Східниця на 2016 рік

СХІДНИЦЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

м. Борислава Львівської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 03 лютого 2016 р.              Східниця                              № 1

Про погодження проектів програм розвитку

економіки, культури і місцевого господарства

смт Східниця на 2016 рік

Відповідно до п.1 ч.2 ст.52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетного кодексу України, розглянувши проекти програм розвитку економіки, культури і місцевого господарства смт.Східниця на 2016 рік та беручи до уваги висновки постійної депутатської комісії планування, бюджету і фінансів від 29.01.2016р., постійної депутатської комісії охорони здоров’я і соціального захисту населення від 29.01.2016р., постійної депутатської комісії регулювання земельних відносин від 29.01.2016р., виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

 1. Погодити:

1.1. Проект Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та інженерної інфраструктури, розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою та проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг смт. Східниця на 2016 р. згідно з додатком 1.

1.2. Проект Програми розвитку земельних відносин та охорони земель смт. Східниця на 2016 рік згідно з додатком 2.

1.3. Проект Програми надання матеріальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і громадянам смт.Східниця на 2016р.згідно з додатком 3.

1.4. Проект Програми розвитку фізичної культури та спорту в смт.Східниця в 2016 рік згідно з додатком 4.

1.5.  Проект Програми проведення культурно – розважальних заходів в смт. Східниця в 2016 р. згідно з додатком 5.

1.6. Проект Програми транскордонного співробітництва смт. Східниця  з містами та іншими населеними пунктами Європейського Союзу згідно з додатком 6.

1.7. Проект Програми захисту безпритульних тварин у смт Східниця на 2016 рік) згідно з додатком 7.

 1. Рекомендувати селищному голові І. Піляку внести проекти рішень селищної ради про затвердження програм розвитку економіки, культури і місцевого господарства смт.Східниця на 2016 рік відповідно до п.1 цього рішення на розгляд селищної ради у встановленому Регламентом ради порядку.

Селищний голова                                                                                                     І.Є. Піляк

Додаток 1

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                           від 00 лютого 2016 р. № 00

Програма капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та інженерної інфраструктури, розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою та проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг смт. Східниця на 2016 р.

 1. Загальні положення.

Селищу міського типу Східниця відповідно до Постанови КМУ від 28 грудня 1996 року № 1576 «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до курортних» надано статус курортного населеного пункту. Щорічно на курорті Східниця відпочиває та оздоровлюється велика кількість туристів з усіх куточків України та зарубіжжя. Зовнішній вигляд селища та стан об’єктів благоустрою є важливими складовими у комплексі факторів, які впливають як на розвиток Східниці як курорту, так і на якість лікувально-оздоровчого процесу.

Надавачем житлово – комунальних послуг в смт Східниця є  КП “Господарник”. Замовником робіт у галузі житлово-комунального господарства у 2015 р. виступали селищна рада, та комунальне підприємство ради “Господарник”.

Генеральним замовником робіт з капітального ремонту житлового фонду та елементів благоустрою території селища, будівництва об’єктів інфраструктури є Східницька селищна рада.

З метою забезпечення фінансування програми капітального будівництва на 2016 р. селищною радою зроблені запити на фінансування з обласного  фонду охорони навколишнього природного середовища таких заходів:

– будівництво очисних споруд глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод для каналізування району вул. Котляревського, та вул.  Коновальця у смт. Східниця м. Борислава Львівської області.

– будівництво очисних споруд глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод для каналізування району вул.  Коновальця у смт. Східниця м. Борислава Львівської області.

– «Берегоукріплення (будівництво підпірної стінки) на лівому березі р.Східничанка на вул. Шевченка, 10  в смт.Східниця м.Борислав Львівської області»,

– «Берегоукріплення (будівництво підпірної стінки) на правому березі р.Східничанка в районі багатофункціонального відпочинкового комплексу (амфітеатру) на вул.Шевченка, 6 “В” в смт. Східниця м. Борислав Львівської області»

Пріоритетними напрямами  діяльності селищної ради в 2016 р. залишаються ремонт комунальних доріг і житлового фонду, будівництво об’єктів соціальної та інженерної інфраструктури, зокрема, очисних споруд глибокої біологічної очистки стічних вод тощо. Для посилення техногенно-екологічної безпеки мешканців, інженерного захисту території селища планується продовження будівництва берегоукріплень р. Східничанка.

Відповідно до вищезазначеного та на виконання вимог Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про автомобільні дороги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», Бюджетного кодексу України розроблена Програма капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та інженерної інфраструктури, розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою та проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг смт. Східниця на 2016 р. (далі – Програма розвитку житлово-комунального господарства та інфраструктури смт. Східниця).

2. Мета та основні завдання програми.    

Мета Програми розвитку житлово-комунального господарства та інфраструктури смт. Східниця  полягає  у  визначенні  напрямків розвитку соціальної та інженерної інфраструктури смт.Східниця, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства селища для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до  встановлених  нормативів  і державних стандартів, а в частині благоустрою селища в організації робіт з інженерного захисту, очищення та озеленення територій, покращенні технічного стану доріг, тротуарів та інших елементів благоустрою для створення, захисту і відновлення сприятливих умов життєдіяльності людини. 

Досягнення цієї мети забезпечується вирішенням таких завдань:

2.1) у сфері капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та інженерної інфраструктури:

 1. Організація належного утримання і раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів культурного, оздоровчого та іншого призначення.
 2. Створення комунальних систем централізованого водовідведення та централізованого постачання питної води.
 3. Здійснення будівництва локальних очисних споруд.
 4. Розробка і здійснення ефективних та комплексних заходів з утримання території селища, його природних ландшафтів, природних комплексів і об’єктів в належному стані, їх санітарної очистки.

2.2) у сфері розвитку житлово-комунального господарства:

 1. Збереження дієздатності КП “Господарник” та забезпечення його беззбиткового функціонування.
 2. Збільшення обсягів виробництва послуг та інших робіт КП “Господарник ”, підвищення їх конкурентоспроможності.
 3. Посилення впливу мешканців будинків на умови свого проживання та  якість  обслуговування  житла  шляхом  стимулювання  створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку.
 4. Проведення модернізації житлово-комунальної інфраструктури, гарантування надійності, ефективності, високої якості та економічно обґрунтованої вартості житлово-комунальних послуг.

2.3) у сфері будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг смт. Східниця:

 1. Забезпечення безперервних, безпечних,   економічних   та зручних  умов  руху транспортних засобів і  пішоходів  вулицями  і дорогами селища.
 2. Організація будівництва, реконструкції,  ремонту  та утримання   автомобільних   доріг   за   встановленими   для   них будівельними нормами, державними стандартами і нормами.
 3. Забезпечення технічного нагляду  за станом автомобільних доріг.

 3. Основні заходи щодо розв’язання завдань Програми в 2016 р.

Для досягнення основної мети та розв’язання завдань Програми необхідно здійснити наступні заходи:

3.1) у сфері капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та інженерної інфраструктури

(тис. грн.)

№ 
Найменування заходів
Відповідальні за виконання
Обсяг фінансування
Селищний бюджет
Державний бюджет (Фонд ОНПС)
1
2
3
4
5
1.
Реконструкція приміщення швидкої допомоги в смт. Східниця
Селищна
рада
300000
2.
Реконструція з прибудовою ДНЗ №5 на вул. Промисловій, 32 в смт. Східниця м. Борислава Львівської області
Селищна рада
390000
3.
“Будівництво очисних споруд глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод для каналізування району вул. Котляревського у смт. Східниця м. Борислава Львівської області”
Селищна рада
100000
4.
«Берегоукріплення (будівництво підпірної стінки) на лівому березі р. Східничанка на вул. Шевченка. 10  в смт. Східниця м. Борислав Львівської області»
Селищна рада
265000
5.
«Берегоукріплення (будівництво підпірної стінки) на правому березі р. Східничанка в районі багатофункціонального відпочинкового комплексу (амфітеатру) на вул. Шевченка, 6 “В” в смт. Східниця м. Борислав Львівської області»
Селищна рада
50000
6.
Будівництво пішохідного моста  через р. Східничанку з вул. Шевченка на вул. Зарічну (біля дж.№2с)
Селищна рада
10000
7.
Будівництво котельні та системи опалення будівлі клубу на вул. Шевченка, 55 А (проект)
Селищна рада
30000

3.2) у сфері розвитку житлово-комунального господарства:

 (тис.грн.)

Найменування заходів
Відповідальні за виконання
Обсяг фінансування
загальний фонд
спеціальний Фонд
1
2
3
4
5
1.
Капітальний ремонт покрівлі та фасаду житлового будинку на вул. Золота Баня, 2 у смт. Східниця м. Борислава
Селищна рада
100000
2.
Капітальний ремонт покрівлі та фасаду житлового будинку на вул. Золота Баня, 14 у смт. Східниця м. Борислава
Селищна рада
100000
3.
Капітальний ремонт покрівлі та фасаду житлового будинку на вул. Бориславській, 1 у смт. Східниця м. Борислава
Селищна рада
250000
4.
Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку на вул. Промисловій, 48 у смт. Східниця м. Борислава
Селищна рада
100000

3.2.1) фінансування КП «Господарник» для виконання робіт з благоустрою селища:                                                                                                                  

(тис. грн.)

Найменування заходів
Відповідальні за виконання
Обсяг фінансування
загальний фонд
спеціальний Фонд
1
2
3
4
5
1.
Виконання робіт по прибиранню вулиць смт. Східниця
КП «Господарник»
800000
2.
Озеленення території селища (квіти, сажанці дерев)
КП «Господарник»
50000
3.
Поточний ремонт дороги на вул. Шевченка від дж 2с до перехрестя з вул. Борислаською
КП «Господарник»
80000
4.
Влаштування освітлених пішохідних переходів на вул. Борислаській
КП «Господарник»
50000
5.
Поточний ремонт дороги на вул. Довбуша
КП «Господарник»
50000
6.
Поточний ремонт дороги на вул. Грушевського
КП «Господарник»
50000
7.
Поточний ремонт пішохідної доріжки до джерела №21
КП «Господарник»
20000
8.
Влаштування огорожі на кладовищі
КП «Господарник»
30000
9.
Влаштування заїзду на кладовище
КП «Господарник»
30000
10.
Поточний ремонт дороги провулка на вул. Кропивницькій (від №37 до №37Б)
КП «Господарник»
30000
11.
Влаштування тротуару на вул. Промисловій (від пішох. переходу до існуючого тротуару)
КП «Господарник»
30000
12.
Благоустрій прилеглих територій джерел №№ 5,18,25,26,21
КП «Господарник»
100000
13
Облаштування дитячих майданчиків у смт. Східниця м. Борислава
КП «Господарник»
80000

3.3) у сфері будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг смт. Східниця:                                                               

    (тис.грн.)

Найменування заходів
Відповідальні за виконання
Обсяг фінансування
загальний фонд
спеціальний фонд
1
2
3
4
5
1.
Будівництво дороги від вул. Шевченка №60 до УПЦ у смт.Східниця
Селищна рада
30000
2.
Будівництво об’їзної дороги в районі від вул. Б Хмельницького до вул. І.Франка у смт. Східниця
Селищна рада
10000
3.
Капітальний ремонт дороги на вул. Зарічній від № 32 до № 191 в смт. Східниця
Селищна рада
175000
4.
Капітальний ремонт дороги на вул. Незалежності від №1а до №38 в смт. Східниця
Селищна рада
5000
5.
Капітальний ремонт дороги на вул. Шевченка від №55 до №49 в смт. Східниця
Селищна рада
205000
6.
Капітальний ремонт дороги та тротуарів на вул. Котляревського від №1 до №18 с в смт. Східниця
Селищна рада
121723
7.
Капітальний ремонт дороги на вул. Шевченка в смт. Східниця
Селищна рада
800000
8.
Капітальний ремонт дороги на вул. Бориславській в смт. Східниця
Селищна рада
5000
9.
Капітальний ремонт дороги на вул. Л. Українки в смт. Східниця
Селищна рада
5000
10
Будівництво вуличного освітлення на вул. Котляревського, в смт. Східниця
Селищна рада
10000
Джерела фінансування програми.

4. Фінансування Основних заходів щодо розв’язання завдань Програми в 2016 р. здійснюватиметься за рахунок коштів територіальної громади, передбачених на цю мету в селищному бюджеті на 2016 р.

5. Контроль за виконанням Програми.

Контроль за виконанням Програми здійснюють профільні постійні депутатські комісії  селищної ради.

6. Результати від впровадження Програми очікуються такі: 

 1. Покращення соціальної та інженерної інфраструктури селища.
 2. Покращення фінансового стану КП “Господарник”, зміцнення його матеріально – технічної бази.
 3. Забезпечення безаварійного руху громадського, спеціального, приватного автотранспорту розвиток вулично-шляхової мережі. Забезпечення безпеки руху пішоходів.
 4. Створення відповідних умов для навчання і відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення, їх фізичного розвитку.
 5. Покращення технічного стану житлових будинків.
 6. Забезпечення повного освітлення території селища завдяки його реконструкції та застосування енергозберігаючих світильників.
 7. Покращення санітарного стану доріг і території селища та зовнішнього вигляду об’єктів благоустрою.
 8. Збільшення міжремонтних термінів експлуатації селищних доріг.
 9. Покращення екологічного стану території селища та Східницького родовища мінеральних вод.

7. Зміни та доповнення до Програми.

Зміни та доповнення до Програми здійснюються за рішенням селищної ради.

Секретар селищної ради                                                                             Ю.Д. Журавчак

Додаток 2

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                           від 00 лютого 2016 р. № 00

ПРОГРАМА

розвитку земельних відносин та охорони земель

смт. Східниця на 2016 рік

Зміст

Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом
Інвентаризація земель
Розмежування земель державної та комунальної власності
Встановлення прибережно захисних смуг притоків річки Східничанка
Зміна та встановлення меж смт. Східниця
Мета Програми
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем
Строки та етапи виконання Програми
Перелік заходів і завдань Програми
Ресурсне забезпечення Програми
Організація управління та контролю за ходом виконання Програми
Очікувані кінцеві результати виконання ПрограмиДодаток 1. Ресурсне забезпечення Програми.
Додаток 2. Заходи щодо реалізації Програми розвитку земельних відносин та охорони земель смт. Східниця на 2016 рік
 1. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом.

Селищна програма розвитку земельних відносин та охорони земель на 2016 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності», статті 35 Закону України «Про землеустрій», статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”  та Бюджетного кодексу України

1.1. Розмежування земель державної та комунальної власності.

Одним з актуальних питань у сфері земельних відносин є розмежування земель державної та комунальної власності. Адже саме комунальна власність на землю дає можливість органу місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання використання зазначених земель, отримувати додаткові надходження до місцевого бюджету та використовувати їх для потреб громади.

В смт. Східниця підлягає розмежуванню 445,82 га.

При розмежуванні земель сформується комунальна форма власності на землю, що дасть можливість забезпечити рівність права власності на землю територіальної громади та держави, сприятиме раціональному використанню наявних земельних ресурсів, надходженню додаткових коштів до державного та місцевого бюджетів.

Передбачається провести розмежування земель державної та комунальної власності протягом 2016 років за рахунок вищезгаданих коштів на основі матеріалів інвентаризації земель.

1.2. Укріплення берегів р. Східничанка.

Заходи щодо кріплення берегів, які здійснювались і здійснюються селищною радою за рахунок коштів місцевого бюджету і бюджетів вищих рівнів, є все ще недостатніми. Тому використання на цю мету коштів спеціального фонду бюджету, отриманих у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, є своєчасним і доцільним.

1.3. Встановлення та зміна меж смт. Східниця.

Відповідно до ч.2 ст.175 Земельного кодексу України межі адміністративно – територіальних утворень, в т.ч. селищ, встановлюються та змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко – економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

Питання меж смт. Східниця вперше було врегульовано актом без дати і номера на право користування землею, виданим виконавчим комітетом Дрогобицької обласної Ради депутатів трудящих Бориславській міській Раді депутатів трудящих (смт. Східниця), за яким в постійне користування селищній раді було відведено 789,76 га.

Наступним правочином в цьому напрямку було рішення виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів від 06.10.1982 р. №457, яким було затверджено Генеральний план смт.Східниця і за яким до меж смт.Східниця було включено в тому числі і землі несільськогосподарського призначення площею 72 га урочища “Смерекове”, які структурно входили в землі запасу Опаківської сільської ради.

Проект  землеустрою щодо зміни межі селища міського типу Східниця м.Борислава  Львівської області був розроблений  в 2005 р. ДП “Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” за замовленням Східницької селищної ради.

Як підоснову для цього проекту було використано вищезгаданий акт без дати і номера на право користування землею, виданий виконавчим комітетом Дрогобицької обласної Ради депутатів трудящих Бориславській міській Раді депутатів трудящих (смт.Східниця) та рішення щодо формування територій Новокропивницької, Опаківської та Попелівської сільських рад. За станом на 01.01.2005 р. згідно з земельно-обліковими документами за смт.Східниця рахувалася площа 693,0 га.

Для подальшого нормального функціонування смт.Східниця та ліквідації черезсмужних ділянок Новокропивницької сільської ради (ур. “Горби” площею 36,5 га, яке знаходиться в центрі селища, ур. “Лужанки”  площею 18,5 га, ур. “Ділок” площею 44,78 га) складеним проектом передбачалось включити в межу селища 506,38 га земель, з них із території Опаківської сільської ради – 94,0 га земель запасу, з Новокропивницької сільської ради – 412,38 га земель, в тому числі 307,0 га лісів Східницького лісництва Дрогобицького  ДЛГ, 5,6 га земель служби автомобільних доріг у Львівській області, 1,4 га доріг загального користування і 98,38 га земель запасу.

Отже, площа земель смт.Східниця після включення до їх складу вищевказаних ділянок мала становити 1198,38 га.

Проект зміни межі смт.Східниця був розглянутий і погоджений Новокропивницькою, Опаківською і Попелівською сільськими радами, Східницькою селищною радою Дрогобицьким ДЛГ та затверджений рішенням Львівської обласної ради від 3 березня 2006 р. №508 “Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни та встановлення меж смт.Східниця”.

Однак за протестом прокурора Львівської області від 05.05.06 р.  №07/4-68/вих-06) це рішення ради було скасоване, за винятком включення в межі смт.Східниця 72 гектарів земель запасу Опаківської сільської ради.

Виходячи з цього, селищною радою було проведено коригування Генерального плану курорту смт.Східниця і проект коригованого Генплану був затверджений рішенням селищної ради від у 2006 р.

Таким чином, на сьогоднішній день згідно з проектом землеустрою щодо зміни межі смт. Східниця від 2005 р. площа земель смт.Східниця повинна становити 1198,38 га, згідно з Генпланом курорту Східниця – 861,76 га, а згідно з земельно-обліковими документами становить 693,0 га. Узаконенню підлягає 505,38 га, з них:

– 94, 0 га земель запасу Опаківської сільської ради (72,0 га фактично вже належить селищу, але не виключені з меж району);

– 412,38 га земель Новокропивницької сільської ради, в т.ч. 307,0 га лісів Східницького лісництва Дрогобицького  ДЛГ, 5,6 га земель служби автомобільних доріг у Львівській області, 1,4 га доріг загального користування і 98,38 га земель запасу (55,0 га земель запасу (ур. “Горби” площею 36,5 га, яке знаходиться в центрі селища, ур. “Лужанки”  площею 18,5 га також фактично вже належить селищу, але не виключені з меж району і с. Н. Кропивник; 44,0 га земель запасу Новокропивницької сільської ради підлягають  виключенню з меж району і села).

            Східницькою селищною радою 29.11.2011 року було прийняте рішення № 199 Про внесення змін до Генерального плану смт.Східниця (курорту Східниця) після розробки проекту змін до Генерального плану смт.Східниця (курорту Східниця) рішенням№ 577 від 15.11.2013 року було  затвердженно  проект змін до генерального плану смт. (курорту) Східниця, згідно з яким проектована територія смт. (курорту) Східниця становить 2940,9449 га.

   Триває погодження проекту  змін до генерального плану смт. (курорту) Східниця з Новокропивницькою  та Опаківською сільськими радами.

1.4. Підготовка земельних ділянок до їх продажу або надання в оренду на земельних торгах у формі аукціону.

Відповідно до Земельного кодексу України об’єктами земельних торгів (аукціонів) є земельні ділянки комунальної власності, які призначені для продажу чи надання в оренду під забудову на земельних торгах у формі аукціону.

Земельні ділянки, призначені для продажу чи надання в оренду на земельних торгах (аукціонах), не повинні мати будь-яких правових обмежень (обтяжень) і мають бути вільними від прав третіх осіб на цю земельну ділянку.

Підготовка та організація земельних торгів (аукціону) передбачає в першу чергу формування переліку земельних ділянок, які підлягають відчуженню на аукціоні (далі – Перелік), та виготовлення технічної документації на земельні ділянки, які виставляються на земельні торги, проведення її державної експертизи та складання технічного паспорта земельної ділянки, проведення експертної грошової оцінки і визначення стартової ціни.

Перелік земельних ділянок, які будуть виставлятися на  земельні торги,  затверджений рішеннями селищної ради від 13.02.2012р. №243 та від 12.06.2012р. №324.

Загальна площа цих земельних ділянок становить 4,48 га. Програмою передбачається  проведення земельних торгів за цим Переліком в 2016 р.

 1. МЕТА ПРОГРАМИ.

Програма розроблена з метою раціонального використання земельних ресурсів та їх охорони, спрямована на реалізацію державної політики України щодо забезпечення сталого розвитку землекористування, рівності права власності на землю територіальної громади та держави, захисту прав власників та користувачів земельних ділянок, а також для створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток інфраструктури селища.

 1. ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ.

Заходи Програми, направлені на розвиток земельних відносин та раціональне використання і охорону земель, будуть здійснюватись за рахунок коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, відповідно до ст.209 Земельного кодексу України. Вони полягають в наступному:

– розмежування земель державної і комунальної власності забезпечує рівність права власності на землю територіальної громади та держави, що сприятиме раціональному використанню наявних земельних ресурсів, а також дасть можливість селищній раді самостійно вирішувати питання використання зазначених земель, а отже – отримувати додаткові надходження до бюджету та використовувати їх для потреб громади;

укріплення берегів р.Східничанка сприятиме припиненню руйнування берегів р. Східничанка, унеможливить зсуви грунтів і руйнування дорожнього полотна та інженерних комунікацій.

встановлення і зміна меж смт. Східниця дасть змогу покращити планування забудови селища, сприятиме здійсненню інвестиційних проектів з розвитку курорту Східрниця;

Заходи Програми, направлені на підготовку проведення земельних торгах у формі аукціону будуть здійснюватись за рахунок коштів загального фонду селищного бюджету, передбачених на розвиток земельних відносин.

Підготовка земельних ділянок до їх продажу або надання в оренду на земельних торгах у формі аукціону та проведення аукціонів забезпечує формування відкритого та прозорого ринку землі, збільшення надходжень до селищного бюджету.

 1. СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

Програма розрахована на 2016 рік.

 1. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ ТА ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ.

Основним завданням Програми є: проведення землеустрою на місцевому рівні.

Основними заходами Програми є:

– проведення робіт з розмежування земель державної і комунальної власності;

– проведення робіт з укріплення берегів р. Східничанка;

– проведення робіт із встановлення і зміни меж смт. Східниця;

– проведення робіт з підготовки земельних ділянок до їх продажу або надання в оренду на земельних торгах у формі аукціону.

Заходи щодо реалізації місцевої програми розвитку земельних відносин та охорони земель наведено у додатку 2 до Програми.

Вирішення даного завдання надасть можливість створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток інфраструктури селища, збільшення надходжень коштів до бюджету територіальної громади.

 1. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.

Джерелами фінансування Програми є кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до селищного бюджету, та кошти загального фонду селищного бюджету. Загальна сума коштів передбачена на фінансування Програми становить – 173,000 тис. грн., в тому числі із спеціального фонду – 173,000 тис. грн.

Ресурсне забезпечення Програми наведено у додатку 1 до Програми.

 1. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

 Координація виконання Програми покладається на Держземагенство у Дрогобицькому районі та виконавчий комітет селищної ради.

Контроль за виконанням Програми здійснює Східницька селищна рада. Поточний контроль за ходом реалізації Програми здійснює постійна комісія з регулювання земельних відносин.

Виконавці Програми до 31.01.2017 р. зобов’язані поінформувати селищну раду про виконання заходів Програми. На підставі отриманих даних здійснюється аналіз ефективності виконання Програми та використання бюджетних коштів, які враховуються при складанні Програми на наступний бюджетний період.

 1. ОЧІКУВАНІ КІНЦЕВІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу:

– сформувати комунальну форму власності на землю, урівнявши в правах на землю  територіальну громади та державу, що сприятиме раціональному використанню наявних земельних ресурсів, надходженню додаткових коштів до державного та місцевого бюджетів;

– покращити охорону земель і водних ресурсів шляхом укріплення берегів р.Східничанка, посилити захист окремих територій від підтоплення, захистити інженерно-транспортні комунікації від пошкодження і руйнування;

– після встановлення і винесення в натуру меж смт.Східниця покращити планування розвитку інфраструктури курорту Східниця та здійснити відповідні інвестиційні проекти;

– провести земельні торги у формі аукціону, що суттєво збільшить надходження до селищного бюджету, а також здійснити цільові проекти з питань соціально-економічного розвитку смт. Східниця.

Реалізація заходів, передбачених Програмою, дозволить також здійснювати використання та охорону земель на якісно новому рівні, сприятиме розвитку ринку землі, дасть можливість зберегти та використати землю як складову частину природного ресурсу та територіального базису, основне національне багатство перетворити в самостійний фактор зростання економіки, а також сприятиме припливу інвестицій у розвиток курорту Східниця.

додаток 1 до Програми

Ресурсне забезпечення Програми, тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонуються на виконання Програми
Етапи виконання Програми в 2016 р.
Усього витрат на виконання Програми, тис. грн.
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:
173,000
173,000
з селищного бюджету
173,000
173,000

Секретар селищної ради                                                                        Ю.Д.Журавчак

                                                                                                  Додаток 2 до Програми

ЗАХОДИ

на реалізацію Програми розвитку земельних відносин та охорони земель

смт. Східниця на 2016 рік

Назва напряму діяльності (основні завдання)
Перелік заходів Програми
Виконавці
Джерела фінансування
Орієнтовні обсяги фінансування, тис.грн.
Проведення робіт із землеустрою смт. Східниця
1.1. Проведення нормативно грошової оцінки земель смт. Східниця
Підприємства, що мають ліцензії на проведення землевпорядних та геодезичних робіт
Спеціальний фонд селищного бюджету
103,0
1.2.Експертна оцінка земельних ділянок
Підприємства, що мають ліцензії на проведення відповідних робіт
Спеціальний фонд селищного бюджету
10,0
1.3.Розробка детальних планів території
Підприємства, що мають ліцензії на проведення відповідних робіт
Спеціальний фонд селищного бюджету
60,0
Проведення земельних торгів у формі аукціону
Загальні обсяги фінансування
173,000
в т.ч. за рахунок коштів селищного бюджету
173,000

Секретар селищної ради                                                                     Ю. Д. Журавчак

Додаток 3

                                                                                            до рішення селищної ради

                                                                                      від 00 лютого 2016 р. № 00

Програма надання матеріальної допомоги
малозабезпеченим сім’ям і громадянам смт. Східниця на 2016 р.

І. Загальні положення

Дана Програма спрямована на соціальну підтримку багатодітних родин, одиноких матерів, зайнятих доглядом за дитиною, родин а також учасників бойових дій на сході нашої держави, осіб, які отримують соціальні пенсії, осіб з обмеженими фізичними можливостями осіб, зареєстрованих в пошуку роботи, (далі – малозабезпечені верстви населення) відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетного кодексу України та чинного законодавства про соціальний захист населення.

ІІ. Мета та основні завдання

Метою і основним завданням Програми є посилення соціального захисту та соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, які внаслідок подорожчання продуктів і товарів першої необхідності потребують допомоги з боку органів місцевого самоврядування.

Надання грошової, а в разі необхідності натуральної допомоги, дозволить  зменшити соціальну напругу, яка виникла з вищеназваних причин,  позитивно вплине на соціальний стан найуразливіших верств населення.

Одним із важливих завдань цієї Програми є також надання грошової допомоги сім’ям і громадянам, що беруть участь в бойових діях у зоні проведення анти терористичної операції на сході України в яких склались складні життєві обставини, в т. ч. в зв’язку із захворюванням когось із членів сім’ї, та надання допомоги на поховання громадян, які ніде не працювали і не були зареєстровані в центрі зайнятості.

В окремих випадках допомога може надаватись обдарованим дітям і молоді для участі у конкурсах, фестивалях, змаганнях тощо.

Справою честі територіальної громади смт. Східниця є встановлення додаткових соціальних гарантій учасникам бойових дій на сході нашої держави, національно-визвольних змагань та громадянам, реабілітованим як жертвам політичних репресій у вигляді одноразових або щомісячних грошових виплат.

ІІІ. Фінансове забезпечення Програми

На фінансування заходів щодо соціальної підтримки малозабезпечених верств населення селища у 2016 році передбачено 38100 гривень.

Обсяг фінансових ресурсів на 2016 р. може бути переглянутий, виходячи з необхідності посилення соціального захисту названих вище верств населення.

ІV. Контроль за виконанням Програми

Постійна депутатська комісія планування, бюджету і фінансів організує контроль за станом впровадження  і реалізації заходів цієї програми та щороку до 15 січня  надає узагальнену інформацію селищній раді про стан її виконання.

V. Очікувані результати

Реалізація Програми дозволить надати матеріальну підтримку малозабезпеченим верствам населення.

Секретар селищної ради                                                                               Ю.Д. Журавчак

Додаток 4

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                      від 00 лютого 2016 р. № 00

ПРОГРАМА

розвитку фізичної культури та спорту в смт. Східниця в 2016 р.

Програма розвитку фізичної культури та спорту в смт. Східниця на 2016 рік розроблена на виконання Указу Президента України від 2 серпня 2006 року № 667/2006 “Про національний план дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту”.

 1. Стан та проблеми реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту

Реалізація державної політики у сфері фізичної культури і спорту впродовж останніх років обумовила певні позитивні зміни в цілому в Україні та, зокрема, в селищі. Визначено організаційно-управлінські, нормативно-правові та інші засади розвитку в нових соціально-економічних умовах, закріплено позитивні тенденції з окремих напрямів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності. Зокрема, збережено систему проведення спортивних заходів, передусім комплексних змагань, зростає кількість громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості (товариства, асоціації, федерації, клуби), створюються приватні структури для активного відпочинку, спортивні клуби різних форм власності.

Проте досягнутий рівень розвитку фізичної культури і спорту не забезпечує оптимального обсягу рухової активності конкретної людини, поліпшення стану здоров’я, профілактики захворювань та утвердження здорового способу життя в селищі.

Прийняття цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016 рік дає можливість виконати поставлені завдання відповідно до сучасних потреб економічного і соціального розвитку району.

Основні причини виникнення проблем, пов’язаних із кризовою ситуацією у сфері фізичної культури і спорту, характеризуються такими чинниками:

низька відповідальність за дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо організації фізичного виховання в системі освіти;

обмежена рухова активність, нераціональне та незбалансоване харчування, фактори асоціальної поведінки у суспільстві; невідповідність потребам населення послуг, що надаються засобами фізичної культури і спорту за місцем проживання, роботи громадян та в місцях масового відпочинку населення, у тому числі в сільській місцевості, та населення з інвалідністю;

недостатній рівень ресурсного забезпечення дитячо-юнацького спорту;

недостатній рівень пропаганди в засобах масової інформації щодо усвідомлення цінності здоров’я, відповідального ставлення батьків до виховання своїх дітей та не сформовано ефективну систему стимулювання населення до збереження свого здоров’я;

не сформовано сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання і масового спорту, як важливого чинника фізичного та соціального благополуччя, поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя і подовження його тривалості;

Комплексний підхід до розв’язання існуючих проблем на основі використання програмно-цільового методу потребує розроблення, затвердження та виконання протягом 2016 року програми розвитку фізичної культури і спорту (далі – Програма).

Існуюча система організації спорту також має низку невирішених проблем. Найістотніша, з поміж них, це — низька ефективність діючого механізму масового залучення дітей до початкових занять спортом, відбору найбільш обдарованих та удосконалення їхньої майстерності на етапах багаторічної спортивної підготовки.

Не налагоджено ефективних механізмів об’єднання зусиль та ресурсів громадських та приватних організацій, зацікавлених у динамічному розвитку фізичної культури і спорту.

2. Стратегічні завдання та пріоритети розвитку фізичної культури і спорту в смт. Східниця.

Стратегія розвитку фізичної культури і спорту спрямована на розв’язання існуючих проблем   шляхом   удосконалення   відповідних   організаційних   та  нормативно-правових механізмів та здійснення комплексу пріоритетних заходів:

– проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в навчальному закладі, за місцем проживання, роботи та у місцях масового відпочинку громадян, а також активізації фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед усіх верств населення;

– забезпечення розвитку найбільш поширених видів спорту, шляхом підтримки   дитячо-юнацького спорту та спорту вищих досягнень;

– поліпшення кадрового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення фізкультурно-спортивного руху;

– приведення технічного стану спортивних споруд до належних санітарно-технічних умов, повне забезпечення спортивним інвентарем і обладнанням навчально-тренувального процесу.

3. Заходи щодо реалізації Програми

Для реалізації Програми необхідно здійснити наступні заходи:

3.1. Рекомендувати адміністрації Бориславської ЗОШ №2, смт.Східниця розробити та запровадити у навчальному закладі систему контролю за станом фізичного розвитку та здоров’я учнівської молоді селища для стимулювання їх участі в проведенні першостей селища з видів спорту відповідно до Положень.

3.2. Сприяти Бориславській ЗОШ №2, смт.Східниця у придбанні та поновленні необхідного для занять на уроках фізичного виховання спортивного інвентаря та обладнання.

3.3.  Створити умови для покращення фізичної підготовленості призовної молоді для проходження служби у Збройних Силах України, інших військових формуваннях.

3.4. Сприяти участі команд селища у комплексних багатоступеневих змаганнях за програмою ігор Львівщини з популярних видів спорту серед різних груп населення з метою загартування та покращення стану їх здоров’я і організації змістовного дозвілля.

3.5.  Сприяти налагодженню системи інноваційних форм співпраці дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів з дитячо-юнацькими спортивними школами міста для проведення навчання та відбору найбільш обдарованих дітей для системи дитячо-юнацького спорту.

3.6. Сприяти участі команд селища в юнацьких спортивних іграх м. Борислава з профілюючих видів спорту, спартакіадах школярів, обласних змаганнях та інших спортивно – масових заходах серед учнівської молоді.

3.7. Проводити масові спортивні заходи до Дня  фізичної культури та спорту, до Дня селища, відзначати грамотами провідних спортсменів, тренерів, організаторів за підсумками досягнень протягом року .

3.8. Здійснювати:

– виплати винагород спортсменам-переможцям та призерам змагань та їхнім  тренерам;

– оплату відряджень та грошових компенсацій учасникам різнопланових спортивних змагань.

3.9. Здійснювати заходи щодо залучення, підготовки та використання волонтерів у сфері фізичної культури і спорту.

3.10. Здійснювати заходи щодо облаштування нових сучасних спортивних майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення за рахунок кооперації коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

3.11. Організаторам змагань проводити постійний медичний контроль за станом здоров’я учнів-спортсменів селища і спортивних клубів.

 1. Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансування заходів Програми буде здійснюватися у межах коштів, що передбачатимуться у селищному бюджеті на програми та заходи з розвитку фізичної культури і спорту, а також із залученням позабюджетних коштів (прогнозні джерела і розміри фінансування заходів Програми на 2016р.  визначені в Додатку).

Обсяги бюджетних асигнувань будуть визначатися, виходячи з необхідності забезпечення виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтовних витрат на їхню реалізацію, обрахованих на підставі встановлених норм та нормативів, прогнозних цін та тарифів з урахуванням індексу росту споживчих цін тощо, а також із врахуванням можливостей доходної частини селищного бюджету та спрямування на вказані цілі коштів із позабюджетних джерел.

 1. Очікувані результати

За умови успішного виконання Програми очікується:

5.1. Підвищення  рівня   охоплення громадян   фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою.

5.2. Збільшення кількості спортсменів – кандитатів до збірних команд м.Борислава та Львівської області в офіційних змаганнях.

5.3. Покращення матеріально-технічного стану існуючих спортивних споруд.

6.Управління і контроль за ходом виконання Програми

Управління реалізацією заходів Програми покладається на постійну депутатську комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, яка несе відповідальність за виконання і кінцеві результати Програми.

Додаток

                                                                            до Програми розвитку

                                                                            фізичної культури і спорту

                                                                            в смт. Східниця

Д Ж Е Р Е Л А

фінансування Програми розвитку фізичної культури спорту

в смт. Східниця в 2016 р.

Найменування заходів
Обсяг фінансування, тис. грн.
Розрахункова вартість фінансування з селищного бюджету, тис.грн.
Загальний фонд
Спеціальний фонд
Участь футбольних команд селища у першості області, зокрема відшкодування харчування юнацької та дорослої футбольних команд;
безповоротна фінансова допомога за участь футбольної команди в обласній першості (компенсація витрат арбітрів, суддів, проїзд, харчування)
 
 
36,00
 
 
 
 
25,00
 
 
36,00
 
 
 
 
25,00
Проведення спортивних змагань та щорічного турніру з боксу і шахів
39.00
39.00
Разом
 
100.00
 
100.00
 

Перелік спортивних споруд, що є базовими для підготовки спортсменів, проведення спортивно-оздоровчої роботи:

 1. Селищне футбольне поле на вул. Золота Баня, ЗА.
 2. Спортивний майданчик на території Східницької ЗОШ №2 (вулиця Промислова, 3).
 3. Глядацька зала НД Просвіта, смт.Східниця.
 4. Спортивний майданчик на території стадіону на вул. Золота Баня, ЗА.

Секретар селищної ради                                                                         Ю.Д. Журавчак

Додаток 5

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                           від 00 лютого 2016 р. № 00

ПРОГРАМА

проведення культурно-масових заходів, відзначення знаменних

та пам’ятних дат у 2016 році

Ця програма розроблена і прийнята на підставі статті 91 Бюджетного кодексу України та пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

МЕТА ПРОГРАМИ

Збереження українських національних традицій, організація змістовного дозвілля для підвищення культурного рівня та естетичних смаків населення та гостей селища. Урочисте відзначення міжнародних, державних, релігійних, професійних та традиційних міських свят, пам’ятних дат, ювілеїв підприємств, організацій, установ, громадян селища, вшанування громадян та колективів з нагоди вищевказаних свят, ювілеїв та пам’ятних дат. Промоція селища з метою залучення інвестицій.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОГРАМИ

Задоволення культурних та духовних потреб жителів та гостей селища.

ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 • скоординована організація, підготовка та проведення культурно-масових заходів;
 • своєчасне оформлення розпорядчих документів стосовно відповідальних за виконання, строків виконання, фінансування витрат;
 • фінансування витрат на проведення культурно-масових заходів.

Відповідальний за виконання програми виконком селищної ради.

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

Показники витрат:

 1. Придбання та/або виготовлення подарунків, призів, сувенірів, почесних грамот, подяк та рамок до них, букетів квітів, вітальних листівок, конвертів, тощо;
 2. Виготовлення книг, буклетів, рекламних листівок, бігбордів;
 3. Послуги з організації одноразового харчування;
 4. Оплата транспортних та інших послуг.

Показники результату:

Змістовна   організація   дозвілля   населення,   відзначення   міжнародних, державних, релігійних, професійних та традиційних міських свят, ювілеїв підприємств та почесних громадян міста, зміцнення моральності суспільства, патріотизму жителів та гостей селища.

Джерело фінансування загальний фонд бюджету селищної ради.

Для забезпечення виконання програми заходів в 2016 року кошти в сумі 360000 грн. спрямувати на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, а також на оплату послуг.

            Контроль за виконанням даної програми здійснює комісія селищної ради планування, бюджету і фінансів та комісія охорони здоров’я і соціального захисту населення.

Секретар селищної ради                                                                                     Ю.Д.Журавчак

План заходів на 2016 р. на виконання селищної Програми розвитку культури

Назва заходу
Термін виконання
Відповідальний виконавець
Обсяг фінансування грн.
1
Урочистий вечір присвячений 202 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
13.03.2016
НД «Просвіта»
2
«Теплого Олекси» Урочистий вечір до Всесвітнього дня апітерапії «Здоров’я на крилах бджоли»
30.03.2016
Д.М. Синишин
1000
3
Толока
21.04 – 23.04
Східницька селищна рада
3500
4
Майстер-клас із писанкарства
28.04
НД «Просвіта»
1000
5
Парад духових оркестрів
2.05
Східницька селищна рада
50000
6
Концерт присвячений Дню Матері
8.05
НД «Просвіта»
7
Святкування зелених свят та відкриття фестивалю «Східницьке літо 2016»
19.06 – 20.06
Східницька селищна рада
50000
8
Східниця – Трофі 2016
25.06 – 27.06
Східницька селищна рада
35000
9
День Конституції
28.06
НД «Просвіта»
10
Святкування Івана Купала
7.07
15000
11
Народні гуляння з нагоди храмового свята Петра і Павла
12.07
Східницька селищна рада
50500
12
Щорічний фестиваль «ТУСТАНЬ»
05.08-07.08
с. Урич
13
Шаховий турнір
24.07
НД «Просвіта»
14
День курорту Східниця. Святкування дня народження першовідкривача східницьких джерел Омеляна Стоцького
13.08
Східницька селищна рада
65000
15
Свято Спаса
19.08
Східницька селищна рада
5000
16
Святкування Дня Незалежності України
24.08
Східницька селищна рада
40000
17
IІI Міжнародний фестиваль парапсихології
«Золота осінь Східниці»
5.09 – 11.09
Міжнародний центр парапсихології під керівництвом Олександра Івчика
18
Вечір пам’яті і шани «Борітеся – поборите!» присвячений 74 річниці створення УПА, святкування Покрови і козацтва та Дня Захисника України
14.10
НД «Просвіта»
4000
19
Вечір-реквієм присвячений голодомору 1932 – 1933 рр. та політичним репресіям «Запалимо свічу»
22.11
НД «Просвіта»
2000
20
Дитяче театралізоване дійство «В український рідний край завітає Миколай» та відкриття селищної ялинки
19.12
НД «Просвіта» та Східницька селищна рада
18000
Відкриття Льодової арени
27.12
Східницька селищна рада
20000

   Секретар селищної ради                                                   Ю.Д.Журавчак

                                                                                           Додаток 6

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                                       від 00 лютого 2016 р. № 00

Програма транскордонного співробітництва селища міського типу Східниця з містами і населеними пунктами Європейського Союзу та реалізація проекту  Європейського Союзу IPBU.01.02.00-18-703/11 “Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір” в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 на 2014-2015 роки.

1.Загальні положення.

Транскордонне співробітництво – це спільні дії, спрямовані на встановлення поглиблення економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин між територіальними громадами, їх представницькими органами, місцевими органами  виконавчої влади України та територіальними громадами, відповідними органами влади інших держав у межах компетенції, визначеної їх національним законодавством.

Транскордонне співробітництво є одним з інструментів прискорення процесів наближення рівня життя населення селища до середньоєвропейського та забезпечення вільного переміщення людей, товарів і капіталів через кордон. Таке співробітництво сприяє об’єднанню зусиль суб’єктів транскордонного співробітництва для розв’язання спільних проблем прикордонних регіонів, здійсненню євроінтеграційних заходів на місцевому рівні.

Участь прикордонних областей України у транскордонному співробітництві регламентується досить широкою нормативно-правовою базою. Згідно з постановою Верховної Ради України від 14.07.1993  Україна приєдналася до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або органів влади.

Загальні правові підстави для участі в транскордонному співробітництві місцевих територіальних громад або влади встановлюють закони України «Про транскордонне співробітництво», «Про місцеве самоврядування», постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2002 №587 «Деякі питання розвитку транскордонної співпраці та єврорегіонів».

     Програму розвитку транскордонного співробітництва з ЄС селища Східниця на реалізацію проекту  Європейського Союзу IPBU.01.02.00-18-703/11 «Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір” в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 (далі – Програма) розроблено відповідно до регіональної програми Львівської області з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2012 – 2014  роки, Державної Програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011-2015 роки, Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 роки.

    Участь селища-курорту Східниця у проектах, ініціативах, заходах транскордонного співробітництва дасть можливість залучити в розбудову соціальної та інженерної додаткові кошти у вигляді міжнародної фінансової допомоги.

2.Мета та основні завдання Програми

Головною метою Програми є успішна реалізація проекту  Європейського Союзу IPBU.01.02.00-18-703/11 «Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір ” в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, прискорення економічного розвитку та покращення інфраструктури селища шляхом участі в проектах транскордонного співробітництва.

Основними завданнями Програми є:

– сприяння економічному, соціальному, культурному розвитку прикордонних територій та розширення транскордонного співробітництва з містами і селищами сусідніх країн;

– створення необхідних умов для залучення додаткових донорських коштів та кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій;

– розвиток соціально-культурної інфраструктури селища та вдосконалення мережі закладів культури селищної ради;

– поглиблення співробітництва та ефективної взаємодії між територіальними громадами Східниці та гміни Соліна;

         – активізація зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання смт.Східниця;

– розробка та реалізація спільних інвестиційних, соціальних, інфраструктурних та інших проектів;

– реалізація проекту  Європейського Союзу IPBU.01.02.00-18-703/11 “Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір” в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013;

– підвищення рівня поінформованості громадськості щодо транскордонного співробітництва у рамках відповідних Програм Європейського Союзу тощо.

 1. Заходи щодо виконання завдань Програми в 2016 роках.

Для досягнення основної мети та для розв’язання завдань Програми необхідно здійснити наступні заходи:

Найменування заходів
Відповідальні виконавці
Гранична сума коштів співфінансування селищною радою яку планується використати на реалізацію проекту (програми), грн
1
2
3
4
1.
Придбання обладнання аудіо системи для багатофункціонального відпочинкового комплексу (амфітеатру) на вул. Шевченка, 6 “в” в смт. Східниця
Селищна рада
26580,00
2.
Придбання обладнання освітлення сцени для багатофункціонального відпочинкового комплексу (амфітеатру) на вул. Шевченка, 6 “в” в смт. Східниця
Селищна рада
28597,00
3.
Влаштування пожежної сигналізації на об’єкті  багатофункціональний відпочинковий комплекс (амфітеатр) на вул. Шевченка, 6 “в” в смт. Східниця
Селищна рада
5200,00
4
Влаштування відеонагляду на об’єкті  багатофункціональний відпочинковий комплекс (амфітеатр) на вул. Шевченка, 6 “в” в смт. Східниця
Селищна рада
12300,00
5
Авторський нагляд
Селищна рада
12000,00
 1. Джерела фінансування Програми.

 Фінансування Заходів на виконання завдань Програми в 2016 р. здійснюватиметься за рахунок коштів технічної допомоги Європейського Союзу за проектом IPBU.01.02.00-18-703/11 “Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір” в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, та кошти селищної ради в розмірі 10% від зазначеної суми у національній валюті, які будуть передбачені на цю мету в селищному бюджеті на 2016 р.

5. Контроль за виконанням Програми.

Контроль за виконанням Програми покладається на селищну раду, представництво Спільного Технічного Секретаріату у м. Львові та координатора проекту.

6. Результати, які очікуються від впровадження Програми.

 1. Розширення мережі закладів культури смт.Східниця та зміцнення їх матеріально-технічної бази..
 2. Встановлення та розвиток культурних зв’язків територіальної громади і об’єднань громадян селища з територіальними громадами та об єднаннями громадян Республіки Польща..
 3. Активізація зовнішньо-економічної діяльності суб’єктів господарювання смт.Східниця та прилеглих населених пунктів..
 4. Покращення архітектурно-планувальної організації селища та його зовнішнього вигляду.
 1. Зміни та доповнення до Програми.

 Зміни та доповнення до Програми здійснюються за рішенням селищної ради.

Секретар селищної ради                                                                       Ю.Д. Журавчак

                                                                                           Додаток 7

                                                                                           до рішення селищної ради

                                                                                                       від 00 лютого 2016 р. № 00

Програма захисту безпритульних тварин у смт Східниця на 2016 рік.

 Зміст

Паспорт програми.

 1. Програма. Загальні положення.
 2. Опис проблеми і обгрунтування необхідності прийняття Програми.
 3. Мета і завдання Програми.
 4. Шляхи  та засоби реалізації.
 5. Очікувані результати виконання Програми.
 6. Терміни та етапи виконання програми.
 7. Фінансове забезпечення програми.

 ПАСПОРТ

 ПРОГРАМА ЗАХИСТ  БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН В СМТ СХІДНИЦЯ НА        2016 рік.

1.
Ініціатор розроблення Програми
       Виконавчий комітет селищної ради
2.
Дата, номер документа про затвердження Програми
Рішення сесії Східницької селищної ради
3.
Розробник Програми
 Виконавчий комітет селищної ради
4.
Відповідальний виконавець Програми
 Майстрик Роман Ярославович
5.
Учасники Програми
Східницька селищна рада, та її виконавчий комітет, громада смт. Східниця
6.
Термін реалізації Програми
2016 рік
7.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис.грн,
усього, у тому числі:
20,00 тис.грн.
7.1.
Кошти міського бюджету. Розпорядником коштів селищного бюджету є департамент міського господарства.
20,00 тис.грн.
7.2.
Кошти інших джерел
Пожертвування громадян, залучені кошти з інших джерел

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1.1 Програма Захист  безпритульних тварин у смт Східниця на 2016 рік (надалі-Програма) визначає правові, організаційні і фінансові основи відносин щодо захисту безпритульних тварин у смт Східниця, забезпечує участь фізичних осіб та громадських організацій у виконанні заходів спрямованих на регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами шляхом біостерилізації.

1.2 Програма розроблена відповідно до Законів України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, “Про ветеринарну медицину”, “Про благоустрій населених пунктів”.

1.3 Необхідність розроблення Програми викликана великою кількість безпритульних тварин, що в свою чергу призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного стану селища, якості життя мешканців і гостей селища, загибелі тварин та жорстокого  поводження з ними.

1.4 Програма поширює свою дію лише на безпритульних тварин, тобто тварин, що залишились без догляду людини або утворили напіввільні угрупування, здатні розмножуватися поза контролем, у тому числі на тварин, незалежно від породи,належності та призначення, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях.

1.5 Програма спрямована на зменшення чисельності безпритульних собак в місті, що задовільнить як захисників тварин, так і їх супротивників, та є гуманним по відношенню до самих тварин, які не будуть гинути від надлишку. Програма також спрямована на роботу з населенням по впровадженню в суспільну свідомість стандартів гуманного поводження з тваринами.

1.6 Реалізація Програми повинна здійснюватись виключно гуманними методами , що виключають жорстоке поводження з тваринами, відповідно до діючого законодавства України.

1.7 Евтаназію тварин можливо застосовувати тільки у двох випадках:

1) за наявності  письмового висновку ветеринарного лікаря у разі невиліковної хвороби тварини;

2) за наявності порушень у поведінці тварини, які є незворотними і не підлягають  змінам, та встановлені виключно ветеринарним лікарем.

1.8 Програма в своїй основній частині базується на ідеї біостерилізації. Стерилізовані тварини повертаються на попереднє місце проживання.

1.9 Змістом Програми є проведення комплексу управлінських,економічних, правових заходів, що враховують закони екології направлених на зниження чисельності безпритульних тварин в селищі, а саме:

– проведення масової стерилізації та кастрації безпритульних тварин з їх поверненням до попереднього місця перебування і поступове,протягом декількох років,значне зниження  їх кількості.

– організація вилову безпритульних тварин гуманним способом.

– обов’язкова вакцинація виловлених тварин від сказу.

– активна робота з населенням про впровадженню в суспільну свідомість  стандартів гуманного поводження з тваринами і необхідності їх стерилізації.

1.10 Дія Програми передбачається протягом 2016 року на території смт. Східниця.

 1. ОПИС ПРОБЛЕМИ І ОБГРУНТУВАННЯ НЕОБХІДНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ПРОГРАМИ

 Безпритульні тварини є носієм великої кількості захворювань, спільних для тварин і людей (сказ, лептоспіроз, паразитарні захворювання). Велика кількість безпритульних тварин призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного стану селища, якості життя мешканців і гостей селища, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.

Щороку від мешканців міста надходять звернення з проханням вирішити проблему з безпритульними тваринами.

На даний момент на території селища проживає близько 20-30 безпритульних собак.

Аналіз ситуації у сфері поводження з безпритульними тваринами  дає можливість зробити висновок , що система регулювання чисельності безпритульних тварин  шляхом їхнього винищування протизаконна, негуманна, фінансово витратна і неефективна.

У результаті вивчення практичного досвіду європейських країн і інших міст України цій сфері діяльності слід зробити висновок, що найбільш ефективним і науково підтвердженим методом зменшення чисельності безпритульних тварин є метод біостерилізації. За цим методом безпритульні тварини після відлову не знищуються, а доставляються до пункту стерилізації і перетримки, чи інший вет.заклад(за згодою), де стерилізуються, отримують щеплення від сказу, обробляються від паразитів та відпускаються на колишнє місце  проживання.

Окрім цього, стерилізовані тварини, повертаються до попереднього місця перебування, будуть візуально ідентифіковані кліпсами.

Серед інших важливих аргументів на користь прийняття цієї Програми потрібно виділити такі:

1) організаційно-економічні: відсутні притулки, пукти стерилізації і перетримки, відсутнє фінансове забезпечення питань відлову та утримання безпритульних тварин за рахунок селищного бюджету смт Східниця, не передбачені видатки на проведення обліку, ідентифікації і супроводу безпритульних тварин ;

2) виробничо-технічні: відсутня комунальна виробничо-технічна база ветеринарного обслуговування і післяопераційного утримання безпритульних тварин, транспортування, введення сучасних гуманних методів їх знерухомлення та відлову.

 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 

3.1 Основною метою Програми є захист безпритульних тварин у смт Східниця на основі гуманного та відповідального ставлення до них, вживання заходів щодо охорони тваринного світу і створення більш комфортних умов для життя людей.

3.2 Для досягнення поставленої мети передбачається виконання таких завдань

3.2.1 Виконання заходів з відлову, стерилізації, щеплення, профілактичних обробок безпритульних тварин

3.2.2 Обладнання  приміщення під пункт   перетримки безпритульних тварин.

3.2.3 Розробка та впровадження системи обліку, реєстрації  та ідентифікації тварин

3.2.4 Розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами,пропагування  стерилізації домашніх тварин.

 1. ШЛЯХИ ТА ЗАСОБИ РОЗВЯЗАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ.

 4.1. Програма виконується шляхом організації відлову безпритульних тварин із застосуванням нової методики біостерилізації та сучасної технічної бази.

4.2 Відлов , післяопераційний догляд, повернення тварини на місце проживання здійснює КП «Господарник»

4.3 Стерилізацію, щеплення, профілактичні обробки здійснює вет.заклад .

4.4 Післяопераційна перетримка здійснюється в облаштованому приміщенні.

4.5 Відлову підлягають всі без винятку  безпритульні тварини.

4.6 Після стерилізції  тварини  підлягають ідентифікації, та післяопераційній перетримці 5-7 днів.

4.7 Після перетримки  тварини можуть бути:

– передані фізичним особам, які бажають отримати тварину;

– передані  віднайденим власникам;

–  повернуті  до місця відлову.

4.7 Для упорядкування оперативної роботи з безпритульними тваринами створюється база даних з ідентифікаційними номерами, які присвоюють стерилізованим тваринам(кліпси).

4.8 Проведення просвітницької роботи серед населення з питань пов”язаних з гуманним  та відповідальним  ставленням до тварин.

4.9 Участь в інформаційних компаніях та культурно-масових заходах із залученням засобів масової інформації.

5 Виконавчі органи селищної ради всебічно сприяють фізичним особам та громадським організаціям , метою діяльності яких є охорона  та захист тварин.

 1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 5.1 Зменшення чисельності безпритульних тварин.

5.2 Підвищення рівня безпеки і комфортності  середовища  існування  людини та тварин.

5.3 Забезпечення суспільного спокою і підвищення моральності.

5.4 Поліпшення естетичного вигляду селища.

5.5 Зниження витрат на епідеміологічні заходи й лікування населення.

5.6 Зменшення засмічення  довкілля продуктами життєдіяльності тварин і зниження витрат відповідних комунальних служб.

5.7 Зниження аварійності на дорогах.

5.8 Забезпечення ефективного використання бюджетних коштів на заходи щодо регулювання чисельності безпритульних тварин.

5.9 Формування гуманного ставлення до тварин , що знаходяться поруч з людиною.

5.10 Створення бази даних тварин.

При поводженні з безпритульними тваринами слід керуватися вимогами та правилами гуманного ставлення, передбаченими законодавством України та Програмою.

6. ТЕРМІНИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

Етапи :

Облаштування пункту перетримки, забезпечення матеріально-технічної бази.

– Виконання заходів з відлову, стерилізації, вакцинації та повернення на попереднє місце проживання безпритульних тварин.

Терміни – 2016рік.

 7. ФІНАНСОВЕ ТА МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.

 За даними підрахунків КП «Господарник», у селищі проживає близько 20-30 безпритульних собак. Обов’язковій стерилізації та кастрації підлягають мінімум 20 собак. При фінансуванні селищної влади можна збільшити та прискорити процес стерилізації.

Для цього необхідні такі засоби і витрати:

КП «Господарник» може, з дозволу селищної влади:

 1. Знаходження дорослим тваринам господарів.
 2. Знаходження господарів цуценятам.
 3. Популяризація гуманності серед населення.

                                                  СЕЛИЩНИЙ БЮДЖЕТ:

Видатки
Сума
1.
Медикаменти,ветпрепарати,корм.
       тис.грн.
2.
Медтехніка,засоби відлову.
       тис. грн.
3.
Пальне
       тис. грн.
4.
Транспорт
       тис. грн.
Всього:
       тис.грн.

ЗМІ виділення ефірного часу для роз”яснення населенню, щодо стерилізації і гуманного ставлення до безпритульних тварин.

Інші витрати (догляд, кліпсування, ідентифікація, дезинфекція)

Секретар селищної ради                                                                       Ю.Д. Журавчак