Шаховий гурток в Східниці.

1-shahiГра в шахи – не просто дозвільна розвага.

Деякі дуже цінні якості розуму,  необхідні  в людському  житті, потрібні в  цій грі  і  зміцнюються  настільки,  що  стають звичкою,  яка  корисна  в  багатьох  випадках  життя.
Б. Франклінполітичний діяч, просвітник і вчений

Вже досить тривалий час, близько трьох років, у Східниці при Народному домі «Просвіта» створений і активно розвивається шаховий гурток. Тут шахової майстерності навчаються дошкільнята і школярі, які проявляють інтерес до цього виду спорту. Безкоштовне навчання один раз на тиждень (по неділях) проводить кандидат у майстри спорту з шахів Анатолій Стецун – чемпіон області по шахах, трьохразовий чемпіон області серед держслужбовців.

Як відомо, раніше у маленьких східничан такої можливості не було, хоча більшість дітей мають здібності і полюбляють грати в шахи. Більше того, в курорті відбулося вже п’ять міжнародних турнірів із шахів, в яких змагалися учасники з тринадцяти країн та, на жаль, не було жодного представника Східниці.

Саме тому за ініціативою селищного голови Івана Піляка та необхідного фінансового сприяння курортне містечко має можливість розвивати інтелектуальні та творчі здібності найменших. Такий розвиток подій вже приніс певні результати, наприклад, вже в 2015 році східницький турнір проходив за участю шахістів-східничан.

На сьогодні, цей гурток відвідують в середньому 16-18 дітей, половина з яких вчаться в перших та других класах. Діти відвідують гурток з інтересом, отримують цікаві завдання і домашні вправи для поглиблення знань. Серед них вже є справжні таланти.

Для того, щоб гуртківці могли розвивати шахову майстерність, створено всі умови: до послуг дітей шахівниці, демонстраційна дошка, інформаційне унаочнення, у найближчих планах – купівля шахових годинників. І, найголовніше, діти займаються близько півтори години з наполегливим вчителем. Шахи розвивають їхню пам’ять, увагу, логічне мислення та посидючість. Дитячі шахи дають величезний поштовх розвитку інтелекту дитини, який дозволить приймати правильні рішення у різних життєвих ситуаціях.

Будь-які знання повинні підтверджуватись на практиці, тому наші вправні шахісти мають можливість випробувати свої сили у справжніх змаганнях, зокрема, до Дня Св.Миколая в лікувально-оздоровчому комплексі «Санта-Марія» щороку відбувається турнір для відпочиваючих і всіх охочих. Вчитель шахової майстерності також повідомив, що гуртківці отримали запрошення на міжнародний шаховий турнір в Польщі, який відбудеться 10 квітня.

Східницький шаховий гурток отримує схвальні відгуки не тільки від юних шахістів, але й від їхніх батьків. Останні відзначили, що дітям подобається цей вид спорту, який зацікавлює їх за формою як гра, проте за труднощами є цілою наукою.