“Гаряча лінія” із завідувачем сектору податків і зборів юридичних осіб Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ Наталією Богданівною Дзебас

Natalia-DzebasУ четвер, 19 травня  від 15.00 до 16.00.  відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із завідувачем сектору податків і зборів юридичних осіб Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ Наталією Богданівною Дзебас   з питань адміністрування податку на додану вартість та застосування податкового законодавства.

Питання:
Головний бухгалтер КП „МРІЯ”

Наш постачальник не реєструє податкові накладні у ЄРПН, мотивуючи тим, що відсутні кошти на електронному рахунку? Як нам зберегти свій податковий кредит ?

Відповідь:
Поки податкову накладну не буде зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, Ви не зможете визнати за нею податковий кредит. Адже в п.198,6 Податкового кодексу України чітко сказано, що до податкового кредиту платник податку включає суми ПДВ за тими податковими накладними, у яких зазначено всі обов’язкові реквізити з п.201.1 Податкового кодексу України та які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Питання :
Головний бухгалтер КП „Бориславтеплоенерго”

Працівник був у відрядженні і надав квитки з ПДВ. Чи маємо ми право на податковий кредит?

Відповідь:
У пп. „а” п. 201.11 Податкового кодексу України підставою для нарахування сум податку, що належать податковому кредиту без отримання накладної, зазначено транспортний квиток. Тому право на податковий кредит на основі такого документа Ви маєте. Однак до розрахунку реєстраційної суми податкових накладних  суми ПДВ із транспортних квитків не включають. Тому їх не буде у Витязі із системи електронного адміністрування ПДВ.

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ