Купальська ніч

Nich-na-kupala

Купальська ніч – одна з наймістичніших, найзагадковіших ночей у році.

Ніч єдності з природою, незвичайних традицій, цікавих обрядів.

Жителі та гості курортної Східниці, в ніч з 6 на 7 липня, мали змогу поринути в цю атмосферу чарівності та долучитись до відтворення древніх традицій наших предків.

Святкування Івана Купала відбулось в амфітеатрі, серед магічної карпатської природи, на березі річки Східничанки.
Цьогорічне святкування провели у форматі дискотеки з елементами купальських забав. Вечір, наповнений чарами, містикою і надзвичайною енергетикою розпочався традиційним плетінням купальського вінка з польових квітів, зібраних на квітучих, запашних східницьких полях. Для тих, хто робив це вперше, Наталія Хайнацька, Галина Мілько та Надія Томин провели майстер клас. Згодом, власноруч змайстровані вінки з чар-зілля одні пускали на воду, за древньою традицією, інші залишили собі, як оберіг та символ свята. Кажуть, що купальський вінок наділений особливою цілющою силою.

Продовжились купальські гуляння водінням хороводів під обрядові пісні. Це була, так сказати, розминка перед флешмобом на площі амфітеатру, під улюблену «Червону руту». Ця пісня-легенда, як ніяка інша, пов’язана зі святом Купала. Припускають, що саме чарівна квітка папороті оспівана Володимиром Івасюком.
Зарядившись позитивом, купальською енергетикою усі продовжили танцювати в очікуванні купальської ватри. Адже, це багаття  з 6 на 7 липня наділене особливою силою очищення.

Vognysche-na-kupalaОсь і настав довгоочікуваний момент……..

Та після проливного, літнього дощу наша ватра не хотіла запалюватись, але спільними зусиллями учасників дійства вона спалахнула яскравим, магічним полум’ям. Купальські  забави продовжились, водінням хороводів довкола ватри, які плавно перейшли в дискотеку для молоді (діджей Орест Гавак).

Так, у Східниці зустрічали бога літнього Сонця Купала та проводжали весняного Ярила. Ще одне свято, в рамках фестивалю «Східницьке літо», відбулось на славу, дякуючи організаторам – Східницькій селищній раді, НД «Просвіта» та всім учасникам дійства.