Святкування храмового свята у Східниці

Petra-Pavla-201612 липня, у день звершення пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла східничани та гості курортної Східниці відсвяткували своє парафіяльне храмове свято.

Цей день, традиційно, розпочинається з божественної святкової літургії в греко-католицькому храмі святих апостолів Петра і Павла, що розташований в центральній частині селища на березі річки Східничанка. Мелодійний церковний передзвін гучно линув над ошатною Східницею і скликав людей до храму, якому виповнилося 114 років. Серед мальовничих східницьких ландшафтів, він високо підносить в небесну блакить золотоверхі куполи, а разом і з ними щирі молитви жителів та гостей курорту.

Після святкового богослужіння всі розійшлися по домівках щоб відпочити, набратись нових сил і знову всім селищем зустрітись в амфітеатрі на святковому концерті, який розпочався о 19:00. Це ще один захід, який проводиться в рамках фестивалю «Східницьке літо», і є його верхівкою.

«Східницьке літо» набирає щораз більших обертів, причаровує, захоплює, закохує в себе щораз більше прихильників і збирає щораз більшу публіку. А все це завдяки нашому східницькому меру Івану Піляку, який дбає не лише про матеріальне багатство Східниці, але й про духовне. Свято відкрив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла отець Степан, який привітав і поблагословив усіх присутніх.

Традиційно першими на сцену вийшли східницькі таланти, які потішили гарним співом, зарядили позитивом, налаштували на святковий настрій. Демонстрували свою майстерність та колорит східницького краю: Марія Бориславська, Наталія Жереб, Орест Гавак, Оксана Стемпіцька, жіночий ансамбль НД «Просвіта» під акомпонемент Омеляна Гавака. Розвеселив шановну східницьку публіку кумедними гуморесками постійний гість Східниці, пан Ярослав з Червонограда. Сюрпризом від організаторів був виступ львівського танцювального балету «Життя», переможців Євробачення 2004 разом з Русланою, які заявили про себе на весь світ. Навіть турецька сцена не витримала їх дикої енергії українського танцю і здалась.

А на східницькій сцені в новозбудованому амфітеатрі «Життя» зарядили всіх потужною енергетикою та створили, якусь особливу атмосферу в якій відчувався дух наших предків. Продовжили музично-танцювальній калейдоскоп «Східницького літа» колоритний, народний ансамбль «Вишиванка» зі Львова, художнім керівником якого є Володимир Думич. Барвиста «Вишиванка» своїми українськими народними співами зачепила струни душі кожного українця, не залишаючи нікого осторонь. Після завершення власної концертної програми вони дали шанс стати знаменитими і похвалитися своїми вокальними талантами, організувавши українське караоке. Конкурс виграла пані Люба з Кривого Рогу. Після отримання призів вона зізналася, що Східниця допомогла здійснити її давню мрію – заспівати в караоке.

Справжній всплеск позитиву, фонтан емоцій та драйву подарували публіці екзотична афро-українська шоу-група, продюсером яких є Сергій Вірченко. Саме завдяки власнику вілли «Золоте руно» Миколі Линюку, східничани змогли дізнатися про такий талановитий молодий колектив з Одеси. Виступом яскравих і темпераментних африканців з «Black Stars» завершилось, ще одне фестивальне дійство у Східниці. А заряджена драйвом і позитивом публіка продовжила петрувати під відкритим небом на «Співочому полі».