Черговий крок Східниці до створення територіальної громади

31 травня Східницькою селищною радою була ініційована та організована пізнавальна поїздка до Гніздичівської територіальної громади ( Жидачівський район, Львівська область ).

Так, як Східниця намагається створити свою ОТГ в яку мають увійти 8 сільських рад і 1 селищна, постійно робить для цього кроки назустріч. Це часті зустрічі представників з кожної громади, семінари, це круглі столи на який обговорюються всі нюанси. Цього разу це був практичний виїзний семінар у Гніздичівську ОТГ.

Метою поїздки було, ознайомитись з роботою вже, два роки діючої ОТГ, перейняти як позитивний так негативний досвід.

В цій виїздній конференції взяло участь 17 представників різних громад: від Східниці селищний голова Піляк І. Є., його заступник Майстрик Р. Я. Також, голова Кропивницької сільської ради Токмаков Н.О., голова Старокропивницької сільської ради Ганзій І. М., голова Бистриця-Гірське сільської ради Хомин Р., директор Довжанської школи Барщик Д. П., голова Ластівецької сільської ради Савчук М., голова Опацької сільської  ради Шагур Г. М., голова Головської сільської ради Тупічак М. М.

Відгукнулась практично кожна громада, крім голів Рибницької та Довге-Гірське сільських рад. Це голови, які ігнорують всі можливі круглі столи, запрошення для обговорення, семінари, поїздки. Цим вони тільки демонструють пасивність, байдужість до майбутнього своєї ж громади. Процес децентралізації незворотній, все одно хочеться їм чи не хочеться, їх села стануть складовою якоїсь ОТГ, і без їх згоди.

Гніздичівська територіальна громада невелика, чисельністю 6483 населення та площею 58 км. кв., домінують галузі сільськогосподарського та промислового господарства. Створена була у 2015 році і включила в себе 5 сільських рад. Стартовий бюджет Гніздичева при створенні складав більше 1 млн. грн, а зараз це є більше 9 млн.

Своє місце під сонцем, вони реально вибороли, їх навіть не було у перспективному плані. Вони самі стали ініціаторами, спробували, ризикнули і в даний час, це одна з передових громад нашої області, яка інтенсивно розвивається та планує розширювати свої межі, адже є ще бажаючі приєднатись.

Що і радять зробити всім, хто в процесі створення ОТГ і тим хто цього боїться, як вогню, просто спробувати. Вийти зі Східницької та приєднатись до іншої завжди можна встигнути, але коли приєднання відбудеться примусово і реформа децентралізації закінчиться, тоді вже буде пізно.

Східниця яка має розвинуту лікувально-рекреаційну галузь, облаштовані приміщення самої будівлі селищної ради, та будівлі інших структур, непогане транспортне сполучення та розвинуту інфраструктуру є потужним ядром та осередком для створення перспективної, процвітаючої з рекреаційним спрямуванням ОТГ.

Ця поїздка, дала змогу переконатись в ефективності та результативності створення саме невеликої ОТГ, наштовхнула на роздуми, дала відповіді на багато питань, які першочергово цікавили представників громад. Кожен для себе опрацював і проаналізував отриману інформацію, зробив певні висновки. Завдання кожного очільника, донести до своїх односельчан те що почули і побачили та разом без остраху зробити правильне рішення.