Східниця відсвяткувала своє храмове свято

12 липня, у день звершення пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла східничани та гості курортної Східниці відсвяткували своє парафіяльне храмове свято.

Цей день, традиційно, розпочинається з божественної святкової літургії в греко-католицькому храмі святих апостолів Петра і Павла, що розташований в центральній частині селища на березі річки Східничанка. Мелодійний церковний передзвін гучно линув над ошатною Східницею і скликав людей до храму, якому виповнилося 115 років. Серед мальовничих східницьких ландшафтів, він високо підносить в небесну блакить золотоверхі куполи, а разом і з ними щирі молитви жителів та гостей курорту.

Після святкового богослужіння всі розійшлися по домівках щоб відпочити, набратись нових сил і знову всім селищем зустрітись в амфітеатрі на святковому концерті, який розпочався о 18:30. Це ще один захід, який проводиться в рамках фестивалю «Східницьке літо», і є його екватором.

Ще до початку концерту глядацькі лави були заповнені і люди продовжували прибувати. Очевидно, що слава про попередні події в рамках «Східницького літа» розлетілася далеко просторами нашого краю і загалом країни. За це варто подякувати Східницькій селищній раді, а особливо селищному голові Івану Піляку за таку самовіддану роботу та бажання зробити відпочинок у Східниці цікавим та активним не лише для відпочивальників, а й для усіх краян. Організатори, як завжди, дуже добре постаралися і цього разу, щоб зробити святкування цікавим та яскравим.

Свято розпочав вітальним словом і благословенням настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла отець Василь. Продовжив голова Східницької селищної ради Іван Піляк.

Сятковий концерт розпочався. Традиційно першими на сцену вийшли господарі, хор східницького НД «Просвіта», керівником якого є Іванна Пронь. Вони потішили гарним співом, зарядили позитивом, налаштували на святковий настрій. Також демонстрували свою майстерність та колорит прикарпатського краю талановиті діти: дует Ілона Пронів та Андрій Кононенко, бориславчани Володимир Кононенко, Богданна Горбачик.

Цьогорічне святкування було особливим, адже величезна літня сцена нашого Співочого Поля зібрала талановиті колективи довколишніх сіл. Прийняли запрошення і достойно представили себе: зразковий аматорський ансамбль пісні і танцю «Підбужанка» з смт Підбуж ( хореограф Христина Гаман ); вокальний ансамбль «Опачанка», колектив НД з с. Опака ( художній керівник Марян Багрій ); колектив НД з с. Ластівки; колектив НД з с. Старий Кропивник які приїхали зі своїм очільником головою сільської ради Гандзієм Ігором Михайловичем.

Розвеселив шановну східницьку публіку кумедними гуморесками постійний гість Східниці, пан Ярослав з Червонограда.

Наступними запрошеними гостями на сцену вийшли ансамбль «Мальви», Гніздичівської обєднаної громади ( художній керівник Кузишин Михайло ). Далі естафету перейняли народний вокальний колектив «Вишиванка» з Дрогобицького району (художній керівник Лілія Блажкевич).

Справжній всплеск позитиву, фонтан емоцій та драйву подарував публіці молодий і талановитий виконавець Роман Скорпіон, драйвовим виступом якого завершилось ще одне фестивальне дійство у Східниці. А заряджена, активна і позитивом публіка продовжила танцювати під відкритим небом на «Співочому полі».