Будівництво каптажу та питтєвої галереї джерела № 21

У середу, 16 серпня, відбулась виїзна робоча нарада на джерело № 21 (вул. Зарічна), де зараз споруджується каптаж та питтєва галерея джерела з відпочинковою зоною.

У нараді взяли участь  східницький селищний голова Іван Піляк, секретар ради Юрій Журавчак, директор КП « Східницькі джерела» Олег Гірник та виконавці будівельних робіт.

Обговорювались організаційні моменти та проблеми, які виникають в процесі роботи.

За довгі роки на території Східниці вперше реалізовується подібний проект, кошторис якого складає 1 800000 грн. З яких лише 200000 грн. виділено обласною радою, решта коштів буде витрачено з бюджету Східницької селищної ради, і це зовсім не тішить. Ці гроші можна було б зекономити та направити зовсім в інше русло, наприклад на ремонт вуличок.

Таких каптажних споруд на теперешній час могло би бути вже декілька, споруджених за спонсорські кошти. Та цього не сталось, бо окреме коло людей не розуміючи ситуації, переслідуючи власні амбіції ще в 2012 році зупинили зацікавлених в облагородженні джерел інвесторів.

Теперешній стан джерел вимагають негайного впорядкування, тому східницька селищна рада змушена спрямовувати кошти на це. Та вирішення однієї проблеми неодмінно тягне за собою виникнення іншої. На чиєму балансі чи утриманні буде знаходитись новозбудована споруда вподальшому? З чийого «гаманця» брати кошти, щоб платити працівникам галереї зарплату, сплачувати комунальні послуги?

Це замкнене коло, яке вимагає або додаткових надходжень в бюджет селища, або все ж таки підприємство, яке візьме джерела на своє утримання.