Східниця тепер має ще одного закордонного партнера

Східницький селищий голова Іван Піляк не припиняє пошук нових партнерів для курорту, налагоджує добросусідські, дружні відносини з ними які переростають у плідну співпрацю.

12 серпня, в рамках святкування Дня курорту Східниця, на сцені «Східницького літа» відбулось офіційне підписання чергової угоди про співробітництво між нашим селищем та Гміною Юзефов над Віслою Любельського Воєводства Республіка Польща.

Маючи на меті налагодження та розвиток ефективної співпраці між спільнотами, суспільними організаціями та підприємствами смт Східниця та Гміною Юзефов над Віслою сторони домовились про сприяння реалізації співпраці регіонів, міст, сільських громад, установ та підприємств, у таких галузях:

• прикордонна та транспортна інфраструктура;
  • сільське господарство та переробна промисловість;
  • освіта і професійна підготовка;
  • охорона середовища;
  • цивільна оборона;
  • охорона прав національних меншин та їх культурної спадщини, та інших галузях, які є предметом спільної зацікавленості та взаємної письмової домовленості Сторін.

Співпраця Сторін буде торкатися зокрема: 1. Обміну інформацією та досвідом у сфері економічної діяльності з детальним узгодженням підтримки контактів між представниками та організаціями, малих та середніх підприємств та установами, що підтримують розвиток підприємництва; 2. Обміну інформацією та досвідом, пов’язаним з діяльністю та умовами інвестицій у спеціяальних економічних зонах; 3. Обміну інформацією та досвідом у сфері впровадження механізмів ринкової економіки та майнових перетворень; 4. Обміну інформацією та досвідом у сфері впровадження та розповсюдження сучасних технологій вирощування, зберігання та переробки продукції сільського господарства; 5. Обміну інформацією та досвідом у сфері охорони середовища, а особливо пироведення спільних досліджень і прикордонного моніторингу та вжиття спільних заходів з метою запобігання та ліквідації наслідків забруднення середовища, небезпечних хімічних елементів, а також катастроф, ураганів, повеней, буреломів, пожеж, радіологічного забруднення, епідемій та епізоотій, які можуть справити негативний вплив на території обох сторін; 6. Розвитку контактів та обміну досвідом між органами та підрозділами державних адміністрацій; 7. Обміну інформацією та досвідом у галузі політики щодо національних меншин: відповідно, української – на території Гміни Юзефов над Віслою Любельського Воєводства Республіки Польща і польської – на території с.м.т. Східниця Львівської області України; 8. Обміну інформацією та досвідом у галузі методів і форм охорони культурної спадщини між відповідними службами; 9. Обміну інформацією та досвідом щодо інтеграції своїх держав до Європейського Союзу з детальним врахуванням нових функцій і завдань органів державної влади, а також нових форм міжрегіональних контактів в рамках програм дво – та багатосторонної співпраці.

Встановлення Східницею міжнародних партнерських зв’язків тільки сприятиме процвітанню та динамічному розвитку курорту. Адже, транскордонне співробітництво дозволяє участь в різних пілотних проектах, які є не обхідними для цього.

Переконані, що міжрегіональне співробітництво сприяє поглибленню дружніх стосунків і співпраці між регіонами обох держав та добросусідських відносин.