Співпраця Східниці на міжнародному рівні продовжується

Прагнення селищного голови Східниці перетворити її у справжнє європейське курортне містечко відображається в його діях. Для цього Іван Євгенович постійно шукає партнерів, налагоджує співпрацю не лише на державному рівні, а й на міжнародному, тим самим переймаючи корисний і потрібний досвід. Прикладом є кількарічна дружба східницької селищної ради з муніципалітетом Ауцького краю (Латвія).

Минулого літа між представникам від обидвох сторін відбулось підписання двох важливих угод про співдружність:
– угода між Східницькою селищною радою та муніципалітетом Ауцького краю;
– угода між Східницькою ЗОШ №2 та однією зі шкіл міста Ауце (Латвія, Ауцький край).
Цими договорами обидві сторони зміцнили дружні стосунки та налагодили співпрацю.

Як результат підписання цих угод стало запрошення учнів та вчителів Східницької ЗОШ №2 познайомитись з Латвією та взяти участь у XXII регіональному фестивалі Ауцького краю та XXII Міжнародному фестивалі духових оркестрів імені Гунара Орделовська, який тривав три дні з 27 по 29 липня. Та через байдужість батьків, які оперативно та вчасно не зреагували це не відбулось.

У фестивалі взяли участь пять країн Білорусія (Несвіж), Молдова (Унгень), Литва (Йонишкис, Нова Акмяне), Польща (Юзефув над Віслою), а Україну представляла Східниця.

Делегатами від Східниці стали Кость Степан Петрович та Мирка Олег Ярославович, які достойно представляли  курорт на офіційних заходах та круглих столах.

Метою цьогорічної поїздки було налагодження ще тісніших стосунків, прискорення підписання ще однієї угоди про співдружність, домовленість про обмін культурними програмами, розробка спільних проектів, для участі у європейських грандах.

Цікавою і приємною подією для східницької делегації було встановлення герба Східниці, який став 8 по рахунку на сонячному годиннику в центрі міста Ауце.

Ауце містечко побратим Східниці з населенням, як і у нас 2,5 тис, є центром об’єднаної громади, яка функціонує вже 10 років. Тому для Східниці є цікавим ще й їхній досвід роботи в громаді. Основний дохід та робочі місця забезпечує пріоритетна галузь сільське господарство. Так як громада динамічно розвивається, постійно створюються нові робочі місця, в Ауце починає розвиватись ще й деревообробна промисловість.

В рамках програми перебування в Ауце Східницька делегація відвідала щорічну виставка від «Сільськогосподарської академії Латвії». Представлені селекційні породи корів, насіння, техніка. Іншими словами можливості та робочі місця, які пропонує громада для своїх жителів.

Степан Петрович та Олег Ярославович повернулись до дому не тільки з позитивними враженнями і сувенірами, а й звісткою, про те що незабаром у Східниці відбудеться підписання чергової угоди про співпрацю, яка була попередньо укладена, між Східницькою селищною радою та муніципалітетом Ауцького краю. Це ще один крок інтеграції курортної Східниці в західому напрямку.