Під час пандемії коронавірусу економіку спіткали проблеми, що не мають простого вирішення. Для того, щоб фінансово підтримати підприємства, які в період карантину зупинили або обмежили свою діяльність, в Україні прийнято низку нових законодавчих та нормативно-правових документів, а також внесено зміни до вже діючого законодавства.

За сприянням служби зайнятості в даний час втілюється програма щодо надання допомоги з часткового безробіття суб’єктам малого та середнього підприємництва для виплати її працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) діяльності.

З моменту запровадження відповідного механізму реалізації, а це 29.04.2020 року, до Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості за отриманням такого виду допомоги вже звернулось близько двох десятків роботодавців м. Борислава та смт. Східниці різних сфер діяльності, які зараз докладають неабияких зусиль для збереження своїх колективів. На допомогу претендують 120 найманих працівників. Станом на сьогодні Львівським обласним центром зайнятості прийнято 6 позитивних рішень для підтримки бориславських та східницьких підприємств, інші знаходяться в процесі розгляду або відхилені. Серед головних умов отримання допомоги з часткового безробіття є відсутність заборгованості зі сплати страхових внесків за останні 6 місяців.

Нещодавно тривалість карантину в черговий раз продовжено, а його закінчення, взагалі, спрогнозувати важко. Тому радимо роботодавцям Борислава та Східниці, котрі не мають можливості в даний час повноцінно працювати через розповсюдження небезпечної інфекції COVID-19, не зволікати та активніше звертатись за допомогою з часткового безробіття, механізм отримання якої суттєво спрощено. Адже, компенсація частини втраченого заробітку працівникам – це хороший шанс попередити їх  звільнення.

Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями нашої філії надають вичерпні консультації з питань формування пакетів документів, які необхідно надіслати на розгляд Львівського обласного центру зайнятості. Звертайтеся, ми на постійному контакті за телефоном 032(48) 50744 та готові підставити плече у важкий для бізнесу час.

Галина Цибенко
Директор Бориславської міської філії
Львівського обласного центру зайнятості