Приватні підприємці  ,,єдинникина першій групі

звільнені від сплати єдиного внеску та єдиного податку

Бориславська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області  інформує, що Законом №1072, який набрав чинності 10 грудня 2020 року, підприємців, що перебувають на першій групі платників єдиного податку звільнено від сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 по травень 2021 року включно. Платникам слід знати, що незважаючи на відсутність сплаченого внеску такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій.

Проте, якщо у період дії пільги платник єдиного податку порушить умови перебування на першій групігрупі,  в т.ч. перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році становив 1 млн. грн., а у 2021 році становить 1 млн. 2 тис. грн.) він буде зобов`язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.

Якщо ж фізична особа-підприємець першої групи вже заплатив єдиний податок, то така сума може бути повернута платнику податків за його заявою, або бути автоматично врахована в рахунок сплати єдиного податку за наступні періоди (наприклад, за червень 2021 року).

Приватним підприємцям  не потрібно подавати заяви щодо звільнення від сплати єдиного податку та єдиного внеску, нарахування знімаються  автоматично.

Підприємцям, що перебувають на першій групі платників єдиного податку  та  скористались пільгою варто не забути вказати про це у річному звіті з ЄСВ за 2020 рік та в майбутньому за 2021 рік.

Бориславська ДПІ

ГУ ДПС у Львівській області

До відома платників єдиного податку  та платників єдиного внеску

Бориславська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області  звертає увагу, що для фізичних осіб-підприємців третьої групи встановлено граничний термін подання Податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця за 2020 рік  та Звіту зі сплати єдиного внеску підприємцями за себе, незалежно від групи єдиного податку – 9 лютого 2021 року та граничний термін для сплати такими ФОП єдиного податку – 19 лютого 2021 року .

Фізичні особи-підприємці першої та другої груп можуть подавати декларацію по єдиному податку до 1 березня 2021 року.

Якщо ФОП виплачував доходи найманим працівникам, іншим фізичним особам, іншим ФОП, то 9 лютого встановлено граничний термін для подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за IV квартал 2020 року.

Електронне звітування – це найбільш зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами. До того ж сучасні інформаційні технології дозволяють кожному звітувати перед податковою службою в електронному вигляді, – нагадують в Бориславській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області. З метою запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в Бориславській ДПІ рекомендують усім платникам надсилати звіти  в електронному вигляді.

Бориславська ДПІ

ГУ ДПС у Львівській області