Як розповіла менеджер Ксенія Ніколенко, цей проєкт розпочато у 2017 року на Рівненщині та реалізується Кластером “Натуральне молоко”, за підтримки одного з найбільших молочних господарств ТОВ “УкрМілкІнвест”. СМФ спрямовані на розвиток молочного тваринництва на селі шляхом створення сімейних молочних ферм та кооперативів на їх основі.
Що потрібно для участі? Ініціативній родині звернутися до організаторів та продемонструвати своє бажання та готовність взяти на себе відповідальність за добробут власної сім’ї, укласти договір, відкрити ФОП з подальшою реєстрацією сімейного фермерського господарства для отримання фінансування. Після подання заявки служба безпеки проєкту обов’язково проводить ретельне вивчення можливостей та серйозності намірів кандидатів, перевіряє на судимість. Важливими критеріями для оцінки претендентів є: внутрішня згода родини; наявність приміщення для утримання великої рогатої худоби з підведеними комунікаціями або земельної ділянки для будівництва ферми.
Від організаторів родина отримує всебічну допомогу у вигляді:
фінансової підтримки на створення самого проєкту ферми та її відкриття, на будівельні роботи або реконструкцію (безвідсотково 100 тис. грн.) ,
кредитування обладнання (до 150 тис. грн.);
надання високопродуктивної худоби в кількості 10 голів на суму 220 тис. грн. або 20 голів на суму 440 тис. грн. в розстрочку під 15% річних на 4 роки;
продаж кормів;
повний технологічний супровід у вигляді регулярних консультаційних, ветеринарних, зоотехнічних послуг;
збір 90% молока, його охолодження та продаж.
Отже, загальна сума кредитування для сім’ї може становити до 700 тис. грн. на 5 років. І у разі позитивного рішення, родина стає учасником цієї програми та отримує ці гроші.
Також Ви можете взяти участь як інвестор. Мінімальна інвестиція буде складати 15 тис. грн.. Тоді, згідно фінансової моделі, очікувана прибутковість проєкту становитиме до 12% річних, починаючи з 2025 року.
«Сімейні молочні ферми» підтримано урядами України і Швеції та Фондом розвитку ООН. У 2019 році до Рівненщини приєдналися Волинська, Тернопільська, Івано-Франківська області. На сьогодні в Україні відкрито вже 67 сімейних молочних ферм, а також 15 в процесі будівництва. За даними менеджера Ксенії 5 проєктів будується зараз на Львівщині. Це перший інвестиційний проєкт в Україні, що розвиває індустрію сімейних молочних ферм.
Упродовж презентації присутні, в т.ч. старости сіл, що входять до Східницької ОТГ, отримали відповіді на важливі питання. Зрозуміло, щоб прийняти серйозне рішення стати фермером або інвестором потрібен час. Маємо надію, інформація зацікавить мешканців Львівської області, і наші люди також долучаться до реалізації цього проєкту.

Олена Шевченко,
завідувачка сектора профорієнтації відділу надання соціальних послуг Бориславської міської філії ЛОЦЗ