Про порядок ведення лісового господарства, охорони лісів та використання лісосировинних ресурсів на території Східницької селищної ради

                                                             

СХІДНИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

04.03.2021 року                                   Східниця                                           № 103

 

Про порядок ведення лісового

господарства, охорони лісів та

використання лісосировинних

ресурсів на території Східницької

селищної ради

 

Відповідно до ст. ст. 26, 47, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Лісовим кодексом України, Законом України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялице-букових лісах Карпатського регіону»,  Законом України «Про тваринний світ», на підставі рішення Львівської обласної ради №77 від 16.02.2016 року «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням  та відтворенням лісових ресурсів області», розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації №397/0/5-20 від 11.06.2020 року  «Про створення робочої групи з питань контролю за збереження лісових ресурсів», селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Зобов’язати Лісогосподарські підприємства ( далі – Постійні лісокористувачі) суворо дотримуватись законів України, розпоряджень та рішень місцевої ради.
 2. Постійні лісокористувачі повинні вчасно інформувати Східницьку селищну раду про заплановані площі рубок лісу та встановити інформаційні стенди. На інформаційних стендах вивішується відповідна карта де проводитимуться рубки, час проведення рубок та інша інформація, що стосується лісозаготівельних робіт.
 3. Постійні лісокористувачі зобов’язані попередньо проводити обговорення щодо всіх видів запланованих рубок із місцевими громадами, тпротоколи за результатами обговорень подати у Львівське ОУЛМГ, районну державну адміністрацію. Громадські слухання проводити згідно Положення (додаток 1).
 4. Остаточне рішення на проведення чи заборону всіх видів рубок приймається виключно сесією Східницької селищної ради. У прийнятті рішення сесія керується результатами громадських слухань, рекомендаціями профільної комісії ради та пропозиціями виконавчого комітету селищної ради.
 5. Під час лісозаготівельних робіт постійні лісокористувачі зобов’язані забезпечити маркування транспорту для перевезення лісу та обов’язкове клеймування деревини, що відпускається.
 6. В інтересах охорони, раціонального використання та відтворення тваринного світу обмежити права лісокористувачів: у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, заборонити проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (використовувати вантажні автомобілі, трактори та проведення інших робіт підвищеного шуму).

 

 1. Обмежити рух вантажних автомобілів, якщо вага вантажу  перевищує 10 тонн або 7 тонн на вісь, на дорогах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади за несприятливих погодніх умов (дощова, сніжно- дощова та спекотна погода).
 2. Східницькій селищній раді звернутися до Дрогобицької районної ради та до Львівської обласної ради із пропозицією ліквідації ЛГП «Галсільліс», поділу майна між територіальними громадами та передачі лісового фонду ЛГП «Галсільліс» територіальним громадам.
 3. Правоохоронним органам посилити контроль за дотриманням чинного законодавства у сфері лісових відносин.
 4. Контроль за виконанням цього рішення ради покласти на постійну депутатську комісію з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, та благоустрою.

 

 

 

    Селищний голова                                                                    Іван ПІЛЯК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         

                                                                                               Додаток 1

до рішення

Східницької селищної ради

№ 103  від 04.03.2021 р.

 

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про обговорення місцевими громадами запланованих лісогосподарських заходів – громадські слухання

 

 1. Постійні лісокористувачі за 3 місяці до запланованого початку лісозаготівельних робіт ініціюють громадські слухання з місцевими громадами.
 2. Постійні лісокористувачі за 10 днів до проведення слухань повідомляють селищну раду та місцеву громаду про час та місце проведення слухань та надають селищній раді дозвільні документи для проведення рубки: лісорубний квиток, матеріально-грошову оцінку лісосіки, угоду з підприємством (підприємцем), який буде розробляти лісосіку.
 3. На громадських слуханнях постійні лісокористувачі зобов’язані проінформувати місцеву громаду про свою діяльність:
 • проведення рубок на території громади протягом останніх 5 років;
 • скільки відраховано у бюджет громади коштів за виробку лісів за останні 5 років;
 • скільки посаджено лісу за останні 5 років;
 • скільки відремонтовано комунальних доріг, якими вивозилась деревина за останні 5 років;
 • вищезазначену діяльність підтвердити документами (кошторисами);
 1. Профільній комісії ради спільно з постійними лісокористувачами погодити дату проведення громадських слухань та забезпечити присутність старости та депутатів ради.
 2. Не вивіз кругляка за межі селищної ради, а переробка деревини місцевими підприємцями вважати пріоритетом – для погодження рубки громадою та сесією ради.
 3. Погоджувати проведення  всіх видів суцільних рубок лісових насаджень на території Східницької селищної ради у випадку крайньої необхідності (масове захворювання лісу, стихійне лихо).

             

 

Секретар селищної  ради                                                        Юрій ЖУРАВЧАК