Неодмінною умовою розвитку освіти є вільні товариські професійні дискусії, що сприяють творчому розв’язанню назрілих проблем.

Саме така дискусія відбулася 03 серпня 2021 року за участю працівників відділу освіти Східницької селищної ради та директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, доктора психологічних наук, професора Панка Віталія Григоровича і завідувача кафедрою практичної психології Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата психологічних наук Корнієнка Ігоря Олексійовича.

У фокусі дискусії було питання організації та забезпечення належного науково-методичного супроводу психологічної служби в територіальних громадах в умовах децентралізації.

Київський гість запропонував дворівневу модель психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу, запровадження циклограм діяльності працівників психологічної служби у всіх типах закладів освіти, введення протоколів (алгоритмів) роботи працівників служби у типових випадках, наукову експертизу психологічного інструментарію, запровадження процедур атестації та ліцензування працівників психологічної служби.

Ігор Корнієнко зупинився на можливостях співпраці з обласною асоціацією практичних психологів, аспектах підвищення кваліфікації практичних психологів та створення дорадчо-координаційного органу з керівництва психологічною службою.

Головний спеціаліст відділу освіти Східницької селищної ради Новаковський Володимир Богданович зосередився на питаннях розробки системи методичної підтримки працівників служби включно з наставництвом і супервізією.

Начальником відділу освіти Шустом Тарасом Ярославовичем було запропоновано і в подальшому продовжити науково-методичні контакти та оформити співпрацю відповідними угодами.

Дискусія виявилася плідною і потрібною. Адже працівники психологічної служби Східницької територіальної громади мають справу з життєвими, особистісними, поведінковими проблемами сотень наших дітей. І тому наукова, консультативна, методична підтримка та фахове спілкування їм вкрай необхідні.