Всесвітній день апітерапії в Східниці

1Їжа повинна бути нашими ліками, а не ліки їжею.
Гіппократ

2-3 квітня у Народному домі «Просвіта» бальнеологічного курорту відбулися святкування з нагоди Дня українського пасічника та Дня Святого Олексія. Організатором цього заходу за сприяння Східницького селищного голови Івана Піляка став почесний апітерапевт України, лікар-невропатолог Сенишин Дмитро Мар’янович. Його розробкою була цікава програма дійства: освячення пасіки, запалювання першого димаря, науково-практична конференція, майстер-клас та екскурсія в історико-археологічний заповідник «Тустань» в с. Урич.

Таке святкування дня «Теплого Олекси», що вперше було проведено в Східниці, науково і практично показало незамінність бджіл в екосистемі, від зменшення популяції яких катастрофічних змін зазнають земна флора і фауна, значно збідніє раціон людини. Свого часу ще Альберт Ейнштейн дослідив: якщо зникне бджола, людству залишиться жити не більше як чотири роки.

Лейтмотивом проведених зустрічей та семінарів стала популяризація апітерапії як методу лікування бджолиними продуктами, який належить до народної медицини. Основна тема повчальної конференції заходу зібрала відомих бджолярів України, які прибули з метою поділитися цінними знаннями. Для прикладу, учасниками була делегація з Луцька та їхній керівник – член Гільдії медоварів та віце-президент спілки пасічників України Володимир Дмитрук. Серед присутніх також був почесний апіконсультант-пасічник України Володимир Гунько та ін.

На цьому святкуванні українські пасічники загострили увагу на здобутих багатьма поколіннями знаннях про цілющу силу природи. У той час, як деякі синтетичні препарати традиційної медицини не витримують перевірки часом, надають шкідливу побічну дію на організм людини, лікування народними засобами тисячоліттями надійно служить людям. За словами Володимира Дмитрука: «Вулик є джерелом здоров’я, а мед – лише 10 % від того, що дають бджоли. Рентабельність пасіки можна підвищити у 2-3 рази, якщо вміло застосовувати продукти бджільництва». Почесний пасічник закликав зацікавлених бджолярів-новаторів об’єднуватися в громадські організації, піднімаючи питання бджільництва на державний рівень.

Східницький бджоляр Дмитро Сенишин, своєю чергою, зробив ставку на підході тонкого поєднання апітерапії та психології як двох взаємозалежних понять, що в тісному переплетінні формують свій лікувальний ефект. Пізнавальним також був проведений ним майстер-клас з бджоловжалення, яким він займається вже 1992 року.

Апіконсультант Володимир Гунько на власному досвіді переконався у цілющій силі апітоксинів. Вже в дев’яте він приїжджає в Східницю за оздоровленням до лікаря Сенишина. Бджоловжалення дозволяє йому бути у відмінній формі.

В рамках заходу також була організована невеличка ярмарка, на якій всі бажаючі мали змогу придбати оздоровчу продукцію бджільництва.

Bookmark the permalink.

Comments are closed