Обговорення стану мінеральних вод на лікарській конференції

maxresdefault-1В п’ятницю, 3 червня, у конференц-залі готельного комплексу «Три сини та донька» 4* відбулася лікарська конференція на тему «Поєднання медичних препаратів з прийомом мінеральних вод «Нафтуся», розвиток Східницького родовища мінеральних вод», яка за своєю суттю є змістовним продовженням круглого столу з підприємцями та представниками громади щодо розвитку курорту Східниця та Східницького родовища мінеральних лікувальних вод, що відбувся ще 8 квітня 2016 року.

На порядку денному стояли питання обговорення стану мінеральних вод Східниці та внесення пропозицій щодо раціонального призначення відпочивальникам «Нафтусі» у лікувальних та оздоровчих цілях у поєднанні з медичними препаратами.

Тож мова йшла про не менш як три суттєві проблеми: відсутність чищення джерел, проблема Східницького нафтового родовища, і специфічне питання самопризначення та самолікування «Нафтусею» серед відпочивальників бальнеологічного курорту.

Селищний голова Іван Піляк наголосив на сучасному стані мінеральних вод «Нафтуся», дебіт водопритоку яких зменшується через безгосподарне ставлення. В результаті без постійного чищення джерел виникла ситуація, за якої Східницьке родовище суттєво збідніло. Також порушив питання нафтового родовища, адже ПАТ «Укрнафта» в зв’язку з економічною неефективністю розробки родовища перестала відкачувати нафту зі свердловин, а це може зашкодити якості мінеральних вод внаслідок порушення гідродинамічної рівноваги між видобутком нафти та води.

Лікар комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна лікарня відновного лікування» Олег Мирка, своєю чергою, коротко охарактеризував лікувальні властивості Східницьких джерел. Звернув увагу на те, що відпочивальники, маючи доступ до різноманітних інформаційних ресурсів часто, без видимих підстав, віддають перевагу тим чи іншим мінеральним водам, нехтуючи порадами лікарів. На протязі тривалого часу серед приїжджих гостей курорту склалася думка, за якої найбільш ефективними є джерела № 18, № 3, № 1с. Таке самолікування служить додатковою причиною утворення довгих черг біля вищевказаних мінеральних вод.

Спираючись на конструктивне обговорення та внесення пропозицій,  підсумками конференції стали наступні ухвалені рішення:

• звернутися до департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації з проханням посприяти чищенню свердловин Східницького родовища мінеральних вод на належній правовій основі;
  • лікарям під час призначення курсу «Нафтусі» наголошувати на індивідуальному підході, вказувати на лікувальні властивості вод, на їх раціональне споживання.

Отже, дана конференція стала свідченням цілеспрямованої політики місцевої влади по стратегічних питаннях для успішного розвитку нашого курорту.