Прийняті екологічні заходи на засіданні робочої групи

Shidnyca_dro_gerb9 червня у Східницькій селищній раді відбулося засідання робочої групи стосовно питання покращення екологічного стану р. Східничанки. На засіданні були присутні голова селищної ради Піляк Іван, члени виконавчого комітету та депутати Східницької селищної ради Коцко Роман, Голяк Володимир, Яців Андрій, директор КП «Господарник» Заяць Іван та директор КП «Східницькі джерела» Східницької селищної ради Гірник Олег.

Шляхом конструктивного обговорення та внесення пропозицій було ухвалено рішення, згідно якого для комунальних будівель, які знаходяться на балансі КП «Господарник», планується розроблення відповідної документації та подальше встановлення водонепроникних септиків – основних елементів каналізаційної системи. Такі септики є незамінними для даних споруд, адже останні не підключені до системи централізованого каналізаційного збору стічних вод селища.

В результаті правильна експлуатація таких септиків забезпечить оптимальний рівень комфорту для мешканців, дозволить вберегти ґрунт на ділянці від проникнення в нього забруднень, і найголовніше встановлення таких локальних очисних споруд буде екологічним заходом для збереження р. Східничанки від шкоди нечистот.

Для дотримання відмінного санітарного стану встановлені септики періодично будуть асенізуватися спеціальними автомобілями. Проте вичищання септиків повинне здійснюватися на належній договірній основі, тобто умовою є укладання договорів на вивіз нечистот між мешканцями комунальних будівель та КП «Господарник» в обсягах фактичного водоспоживання (для житлових споруд,  водопостачання яких здійснюється колодязями, додаткова умова – попереднє встановлення лічильників).

Резюмуючи прийняті екологічні впровадження, можна стверджувати – невід’ємним аспектом підтримки такої політики місцевої влади буде бажання долучитися до програми. Тому закликаємо власників Східницьких новобудов дбати про екологію нашого краю, відповідально підходити до питання каналізування приватних будівель, не створювати зайве навантаження на навколишнє середовище оздоровниці.