У Східниці традиційно на Зелені свята стартував фестиваль «Східницьке літо»

Східниця — зелена казка Карпат.Skhidnytske-lito
Хто хоч раз гостював тут, той переконався у правдивості цих слів. Селище розташоване в мальовничому куточку Карпат, відоме своєю незабутньою природною красою, цілющою водою, особливою емоційною атмосферою.

Саме на Зелені свята, коли весна передає літу своє зелене вбрання, у Східниці стартує фестиваль «Східницьке літо», який вже став традиційним для східничан. Вже шість років поспіль відбувається це неповторне дійство просто неба серед магічної карпатської природи за участю талановитих східничан, провідних українських та іноземних виконавців, які демонструють свою майстерність, національний колорит свого краю, різнобарвність народного мистецтва та особливості фольклору.

Цього року відкриття фестивалю дещо незвичне, бо вперше відбулося в новому амфітеатрі «Співоче поле», збудованому у стилі Open Air, завдяки нещодавно виграному міжнародному гранту.

Красива, благословенна Богом Східниця народжує свої таланти, які звеличують гідність, традиції роду, славлять свій край, свою рідну домівку. Тому святкову програму фестивалю відкривали талановиті, красиві, справжні патріоти своєї рідної землі та свого рідного краю надзвичайно співочі колективи Східницького народного дому «Просвіта», що своїми виступами та привітаннями створили найкращу атмосферу для радісного та святкового настрою.

Наступним на «Співочому полі» виступив гурт «Бориславяки». Дякуємо їм за чудовий виступ, в якому відчувалась душа старого Борислава. Це невичерпна скарбниця досягнень унікального і самобутнього народного мистецтва, яке глибоко сягає в сиву давнину.

Продовжив концертну програму ансамбль народної музики «Українські візерунки» з м. Дрогобича, художній керівник Василь Гамар – заслужений артист естрадного мистецтва України. Дякуємо ансамблю за неймовірну, фантастичну, по-домашньому теплу атмосферу комфорту, піднесеного духу, живих вражень та емоцій!

Далі естафету перехопив вокально-інструментальний ансамбль «Джерело» Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. Художнім керівником якого є  Михайло Тиновський – заслужений працівник культури України. Який подарував східницькій публіці цілу купу позитиву, драйву, народного ентузіазму й чарів.

На нашому святі присутні змогли воднораз охопити все: і красу гір, і різнобарв’я народних промислів, і смак народної кухні, й водограї пісень, і вир танцю. І навіть мали честь познайомитись з поважними гостями! Не вірите? На відкриття фестивалю «Східницьке літо» до нас завітав і привітав усіх присутніх зі святом український плавець, заслужений майстер спорту України, призер Олімпійських ігор, чемпіон світу та Європи з плавання, народний депутат України – Силантьєв Денис Олегович.

Завершився фестиваль драйвовим виступом заслуженого артиста України – Віктора Павліка. Всі присутні переконались що це надзвичайно обдарована, харизматична, дружелюбна, креативна людина, чудовий артист, в якому одночасно поєднані людська простота та поважна шляхетність.

Ось так і стартував фестиваль! А все це дійство відбулось завдяки головному організатору та спонсору фестивалю «Східницьке літо» – східницькій селищній раді. Голова фестивального оргкомітету – селищний голова Іван Піляк зміг згуртувати навколо себе односельців, гостей курорту та  завше надає йому постійне вагоме сприяння. За шість років існування фестиваль став знаною культурно-розважальною подією в житті нашого селища. Щороку розширюється географія учасників конкурсу, адже в ньому беруть участь не тільки мистецькі колективи та виконавці з цілої України, а й з-за кордону. І в цьому заслуга Івана Євгеновича та його команди.