Східниці відбулась 8-ма Міжнародна науково-технічна конференція “Моніторинг довкілля, фотограмметрія, геоінформатика – сучасні технології та перспективи розвитку” .

8-ма Міжнародна науково-технічна конференція “Моніторинг довкілля, фотограмметрія, геоінформатика – сучасні технології та перспективи розвитку” відбувалась 14 – 16 вересня 2017 року на теренах Національного університету «Львівська політехніка» т а смт. Східниця. У конференції прийняли участь понад 100 учасників з 9 країн (Україна, Польща, Німеччина, Молдова, Вірменія, США, Канада, Чехія, Ірак). Серед них провідні вчені, науковці, підприємці і працівники галузі, представники місцевої влади та громадськості, студенти та аспіранти. Відкриття конференції та пленарне засідання урочисто пройшло в головному корпусі Львівської політехніки.
Потім всі учасники відбули до смт. Східниця. Після прибуття у Народному Домі «Просвіта» відбулось урочисте засідання конференції. Селищний голова п. Іван Піляк виступив з привітальною промовою до учасників. Далі відбулась презентація проекту будівництва навчально-наукового геоінформаційного центру «Ландшафтний моніторинг та управління територіями» в смт.Східниця. Після цього для учасників виступив місцевий хор з концертною програмою.

Наступного дня в приміщеннях селищної ради та народного дому відбулись секційні засідання конференції. Було проголошено понад 30 доповідей, тематика яких важлива не лише для науковців, але й для представників місцевих громад. Це насамперед проблеми екологічного моніторингу, впровадження джерел відновлювальної енергетики, збереження природніх та культурних ландшафтів, розвиток туризму та охорони лісів. Українські науковці поділились своїм досвідом при проведенні моніторингу лісів, зміщень русел рік, виникнення снігових лавин. Висвітлили досягнення сучасної техніки і новітні методи у фотограмметрії, дистанційному зондуванні, геоінформаційних технологіях і землевпорядкуванні. Польські колеги  представили результати своїх досліджень щодо впровадження інноваційних методик впорядкування сільських та міських територій, проблем зміни ландшафтів при встановленні відновлювальних джерел енергії. Представники Німеччини презентували результати спільних досліджень із студентами магістрами щодо моделювання і пошуку можливостей встановлення сонячних батарей на дахах приватних будинків. Показали переваги використання сонячної енергії.

Після секційних засідань відбулась захоплююча екскурсія теренами Східниці, яка супроводжувалась цікавими розповідями гіда – місцевого історика краєзнавця.

Перед поверненням до Львова учасники конференції відвідали місто-фортецю Тустань.

16 вересня 2017 у Львівській політехніці відбувалось заключне засідання , на якому провадились дискусії, були підбиті підсумки та прийнята ухвала конференції.

Було вирішено наступну конференцію провести у м. Любліні (Польща), продовжувати наукові дослідження та співпрацю, активізувати діяльність по налагодженню міжнародних контактів та підготовки пропозицій на здобуття грантів міжнародних   проектів спільно для університетів, представників виробництва, громадськості та влади.

Bookmark the permalink.

Comments are closed