При Східницькій загальноосвітній школі вікрито кімнату -музей народного побуту

Сьогодні Східницька ЗОШ №2 пишається відкриттям кімнати – музею народного побуту.  Понад 20 років учні, вчителі та місцеві жителі збирали експонати і сьогодні спільними зусиллями зібрано близько 300 предметів. Частину школа передала Бориславському краєзнавчому музею, з яким вона тісно співпрацює. Велику фінансову допомогу для відкриття музею надав селищний голова – І.Піляк. Отець Микола Мисів освятив музей, тих хто в ньому працюватиме, а також всіх хто долучився до його відкриття. Серед запрошених гостей були: селищний голова І. Піляк, методист Бориславського відділу освіти О. Піхота, завідувач Бориславського краєзнавчого музею А. Спас, викладач історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Я. Франка В. Менько, головний редактор часопису “Нафтовик Борислава” П. Магур. Презентацію провели учні – гуртківці Східницької загальноосвітньої школи, вони підготували пізнавальну екскурсію, де всі мали змогу ближче ознайомитись з експонатами. В музеї зібрано пам’ятки етнографії, стародавнього одягу та взуття, меблів, дерев’яного та глиняного посуду. Вражає різноманітність орнаменту на вишитих рушниках представлених для огляду. Надзвичайно цікавим експонатом, який сьогодні можна зустріти лише в музеї є жорна, на яких в давнину мололи зерно на борошно. В часи війни і ще довго по війні люди не мали змоги купити готове борошно, тому мусіли його виготовляти самостійно. У музеї представлено надзвичайно багато речей – це і дитяча колиска, яка прикріплювалась до стелі, і гасові лампи, якими колись освітлювали помешкання, і глечики, кухлі, миски, дерев’яні ложки розмальовані народними майстрами.
Як і в кожній українській оселі, в музеї є почесний куток – покуть. Це місце вважалось найсвятішим в домі, там висіли образи прикрашені вишитими рушниками. За образами люди тримали свячену воду, клали зілля і трави зібрані на Зелені свята. Давно люди вірили, якщо гість прийшовши в дім поглянув на покуть – значить він прийшов з добрими намірами.
Ще у музеї є інша кімната, там зібрано вишитий одяг і картини, вважалося, що кожна вишивка має певний вплив на життя та долю людини тому вишивали картини, рушники, скатертини – на щастя і на добро в сім’ї. Дуже важливим експонатом є стенд присвячений Героям Небесної Сотні. Там розміщені фотографії та імена всіх, хто загинув вже в Наш Час за честь, за волю і свободу Батьківщини.
На завершення кожен з гостей привітав шкільну адміністрацію з такою важливою подією, завідувач Бориславського краєзнавчого музею Андрій Спас подарував школі книгу «Про життя Івана Франка». Кожна людина повинна шанувати своє минуле, адже без нього немає майбутнього. Від сьогодні музей радо чекатиме своїх гостей.

Невеличким «перенесенням з минулого у сучасне» стало відвідання кабінету психолога. При підтримці Східницької селищної ради та її виконавчого комітету створено сучасний кабінет, обладнаний всім необхідним, на рівні кращих навчальних класів регіону. Як висловилась педагог- психолог Тетяна Солоненко – тепер вона матиме змогу проводити такі навчальні заходи, які ніколи не проводились у Східницькій школі. Учні матимуть можливість відвідувати цікаві, повчальні, незабутні заняття. Східниця невеликими, але дуже рішучими кроками іде вперед. Приємно бачити ті прекрасні зміни, в приміщенні, де навчались ще наші батьки, бабусі і дідусі.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed