Східницька селищна рада спільно з гміною Соліна Підкарпатського воєводства Республіки Польща (головний партнер) реалізує проект «Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця – спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини» В рамках «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020», реалізованої в рамках Європейського Інструменту Сусідства.

Оскільки смт.Східниця визнано як Всеукраїнська дитяча оздоровниця та бальнеологічний курорт національного значення завдяки родовищам мінеральних вод  – загальною метою є покращення та збереження якості поверхневих та підземних вод (цілющих джерел) як основних природних ресурсів, що використовуються мешканцями, туристами та пацієнтами які проходять курс лікування в медичних закладах курорту.

Транскордонна мета проекту – Покращення використання природної спадщини польсько-українського прикордоння – Бещад і Бескидів у створенні туристичної пропозиції на основі принципів стійкого розвитку.

Основний захід проекту в Україні є будівництво інфраструктурних об’єктів:

«Каналізування району вул. Коновальця у смт. Східниця м. Борислава Львівської області. Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод» (Коригування).

«Каналізування району вул. Котляревського у смт. Східниця  м. Борислава Львівської області. Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод» (Коригування).

Реалізація даних заходів дасть можливість під’єднати до каналізаційної мережі 86 житлових будинків, а також 8 готельних комплексів. Будуть збудовані сучасні очисні споруди по вул. Котляревського і вул. Коновальця які забезпечать очищення господарсько-побутових стічних вод в центральній частині селища. Будівництво очисних споруд та каналізаційної мережі у Східниці зробить річку Східничанку (притоку ріки Стрий) більш чистою та запобігатиме її  евтрофікації. Це також сприятиме захисту цілющіх мінеральних вод Східниці. Буде нейтралізовано ризик забруднення мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці через стічні води.

У Польщі буде  збудовано 7926( м.п.) каналізаційної мережі на теренах гміни Соліна, в с. Буковець, с.Завіз та с.Вовковия. До каналізаційної мережі буде під’єднано – 105 будівель .

Інвестиція матиме позитивний вплив на навколишнє середовище, зокрема, сприятиме збереженню природоохоронних територій, розташованих поблизу Соліни та Східниці. Покращення екологічних умов призведе до зростання кількості туристів та пацієнтів і розвитку туризму (особливо оздоровчого) на основі природної спадщини території проекту. Також заходи  проекту спрямовані на формування та популяризацію  екологічної культури і природної спадщини серед місцевого  населення Східниці та Соліни.

Термін реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу:

період реалізації: 21/12/2017 – 31/10/2020

Загальна кошторисна вартість проекту :  1 889 023, 23 (євро.).

Кошти Українського партнера для реалізації проекту : 859 186,60 (євро.).