Особливості перерахунку пенсій з 1 квітня 2019 року

З 01 квітня органами Пенсійного Фонду проведено автоматичний перерахунок пенсій (без додаткового звернення громадян) тим особам,
які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

Вказана правова норма передбачає перерахунок пенсій

  1. З урахуваннямне менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
  2. З урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) – у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії маєменше як 24 місяці.

Умови проведення перерахунку:

  1. Пенсія призначенадо 04.2017;
  2. Пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії.
  3. Від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минулоне менше 24 календарних місяців.

До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) по 28 лютого 2019 року.

Перерахунок проводиться як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.

Звертаємо увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2017 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком з відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку) сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.

При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться у наступні строки:

  • з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,
  • з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Зоряна Ткачів,

начальник Бориславського відділу обслуговування громадян (сервісний центр)