Сьогодні в Східницькій селищній раді для місцевих суб’єктів господарювання відбувся семінар-навчання на тему «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю». Проводили семінар представники Дрогобицького управління ГУ ДПС у Львівській області, Бориславської міської ради, центру зайнятості, сектору з  питань праці та пенсійного фонду.Основною метою зустрічі було інформування працівників та роботодавців щодо питань, пов’язаних з необхідністю легалізації найманої праці та заробітної плати.

Заступник начальника Дрогобицького управління ГУ ДПС у Львівській області Олег Кручай нагадав присутнім, що одним з пріоритетних напрямків роботи податкової служби є контроль за дотриманням працедавцями трудового законодавства, а саме: за своєчасною та у повному обсязі виплатою заробітної плати. «Нелегальні трудові відносини, виплата заробітної плати у «конвертах» призводять до ненадходження до місцевого бюджету податків, які б направлялись на покращення добробуту регіону, його соціально-економічний розвиток. Отримуючи зарплату у «конвертах», працівники позбавляють себе соціальних гарантій. І головне – через несплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування наймані працівники втрачають соціальну захищеність, страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством» – зауважив посадовець.

Наголосив, що перед початком роботи найманого працівника роботодавець зобов’язаний до органів державної податкової служби подати повідомлення про прийняття такого працівника на роботу за укладеним трудовим договором.

Роз’яснювальні заходи – перший етап комплексу дій з детінізації ринку праці. Вже незабаром представники Держпраці і податківці проводитимуть перевірки працедавців – порушників. У разі виявлення неоформлених найманих працівників на підприємців очікують суттєві штрафні санкції, – звернули увагу представники державних органів.

Дрогобицьке управління

ГУ ДПС у Львівській області