17 квітня – День довкілля.

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля. Відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з  Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища і громадських природоохоронних організацій .

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса факторів– від кинутого на землю недопалка, папірця – до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів.

Одним із найважливіших чинників довкілля є вода.

У кожної людини є своя річка дитинства. Річка завжди приваблює своєю прохолодою, затишком прибережних вер­болозів, красою заплави, мрійливістю плес. З впевненістю можна сказати, що красу всіх куточків України створили її малі річки. Вода – це колиска життя. Все живе вийшло з води і нерозривно пов’язане з нею. Вода – незмінний учасник всіх біологічних процесів на Землі. Де немає води, там немає життя.

Водні ресурси нашого регіону формують в основному малі річки та потоки. Вони завжди використовувались для задоволення потреб людей. Однак, внаслідок недбалого ставлення людей до наші річки  в тому числі,  стали своєрідним „кладовищем” різних відходів. Береги   перетворюються на сміттєзвалища, зростає забруднення внаслідок неупорядкованого відведення стічних вод та каналізації.  Особливо забрудненими є річки та потоки в населених пунктах. А це аж ніяк не надає привабливості ні річкам, ні населеним пунктам.

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, як уповноважений орган у  сфері водного господарства, звертається до голів ОТГ Дрогобицького району, керівників підприємств та громадськості регіону 17 квітня в День довкілля та напередодні великого свята Світлого Христового Воскресіння організувати роботи по розчищенню русел річок і потоків в населених пунктах, ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища в прибережних захисних смугах річок і потоків, а також здійснювати просвітницьку роботу серед населення щодо питань дотримання вимог водного законодавства та екологічної культури для збереження водних ресурсів.

Збереження довкілля не має проводитись в рамках тільки акції проведення Дня довкілля. Це повинна бути щоденна і клопітка праця для того, щоб передати нашим дітям і внукам найдорожчий скарб, який є на землі – чисте повітря, квітучу багату землю та чисту воду.

Пам’ятаймо, що збережене нами сьогодні чисте довкілля це запорука здоров’я наших дітей і нашої нації.

Провідний інженер

з  використання водних ресурсів