На щовівторковій нараді селищного голови Івана Піляка із старостами Східницької громади, що відбулася 15 червня, та участі заступника голови Петра Костя та керуючого справами Романа Майстрика , було розглянуто питання вуличного освітлення у с. Рибник, визначення дислокації місць виїзної торгівлі, ліквідації стихійного сміттєзвалища у Підбужі та питання облаштування в’їзних воріт боксів для спецавтомобілів пожежної частини у смт. Підбуж, яка нещодавно набула статусу комунального підприємства.
Учасники наради обговорили також особливості проведення традиційного для Східниці конкурсу «Чисте подвір’я», який в цьому році пошириться на територію усієї громади.
Конкурс «Чисте подвір’я» проводиться за ініціативи селищного голови Івана Піляка з метою заохочення жителів Східницької громади підтримувати чистоту та вдосконалювати дизайни власних обійсть, тим самим створюючи загальну красу і неповторність нашого краю.
Взяти участь в Конкурсі можуть всі мешканці, які не отримують доходів від тимчасового перебування інших осіб. Детальніше з умовами конкурсу «Краще подвір’я» можна буде ознайомитися на офіційному сайті Східницької селищної ради.
Наперед зазначимо, що у попередні роки, щоб стати учасником конкурсу досить було подати усну або письмову заявку з невеличким описом, чим, на думку учасника його подвір’я може зацікавити представників комісії, щоб стати переможцем, прикріпивши до неї декілька світлин. При визначені переможця бралися до уваги до уваги охайність та чистота, дизайн, оригінальність, якість рослин та догляд за ними, неповторність ідей. Переможці конкурсу визначаються за допомогою онлайн голосування.
Гостра дискусія виникла під час розгляду питання будівництва дитячого майданчика у Новому Кропивнику. Це питання виникло під час зборів мешканців села, які стверджували, що у бюджеті села на 2021 рік для цього навіть були передбачені кошти. Але, як з’ясувалося під час наради, залишкові кошти Ново-Кропивницької сільської ради пішли на виплату грошової допомоги, які була виплачена відповідно до букви закону працівникам сільської ради при звільненні.
Значну увагу на нараді було приділено питанням вивозу та утилізації сміття. Суть у тому, що львівська компанія «ГрінЕра», яка взяла в управління сміттєзвалища в Бориславі та Стрию, різко підняла ціна на захоронення побутових відходів. Окрім того, для захоронення побутових відходів на Бориславському полігоні необхідно додатково заплатити ще 200 грн із кожної тонни сміття у фонд розвитку міста. Відтак, щоб зменшити об’єми сміття мешканці повинні добросовісно ставитися до його сортування. Лише у такий спосіб можна зменшити об’єми побутових відходів, які потребують утилізації на сміттєзвалищі, а відповідно вартість послуги, за яку доведеться платити людям.
Суттєве здорожчання вартості захоронення обумовило той факт, що адміністрація Трускавецької територіальної громади була вимушена переглянути тариф на вивезення твердих побутових відходів.
Новий тариф на вивезення сміття вступив у дію з 10 червня. Вартість утилізації твердих побутових відходів для мешканців Трускавецької громади зросла з 26 грн. до 43.08 чи 43.94 (багатоповерхівки та приватний сектор) для кожного мешканця міста Трускавця. Причина росту тарифу зрозуміла – в декілька разів зросла вартість захоронення. Майже 35 грн щомісячно за вивіз сміття уже декілька років поспіль платять мешканці Дрогобича.
Про потребу корегування тарифу на вивезення твердих побутових відходів почали говорити у Східницькій селищній раді.
Наразі у всіх населених пунктах Східницької громади встановлюються окремі контейнери, у які потрібно скидувати пластик, папір, метал, скло. Було б добре, щоб пластикові пет-пляшки перед скидуванням у контейнер люди скручували, що суттєво зменшує її об’єм, і, зрозуміло, не несли у сміттєві контейнери органіку, яка може перегнити у вигрібній ямі і згодом бути використене як добриво на присадибній ділянці.