Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні оголошує конкурс для відбору громад-учасниць в рамках трирічного проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні».

Реалізація проєкту здійснюється в рамках Програми «U-LEAD з Європою» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Його мета полягає у всебічній підтримці системи цивільного захисту населення в громадах України, зокрема шляхом формування добровільних пожежних команд, допомоги громадам у розробці програми покращення місцевої безпеки та навчальних візитів представників громад, головних управлінь ДСНС України у відповідних областях для вивчення польського досвіду у вказаній сфері.

Очікується, що в рамках конкурсу відберуть 20 територіальних громад, які отримають як навчально-методичну допомогу з вдосконалення системи цивільного захисту на місцевому рівні, так і допомогу із забезпечення добровільних пожежних команд спеціалізованим спорядженням.

Громади-учасниці проєкту мають забезпечити набір волонтерів для добровільної пожежної команди (12 осіб) та бути готовими виділити приміщення (ангар) для зберігання пожежної машини (наявність приміщення – це перевага). Перевагою буде також вміння і можливість сформувати регіональний кластер громад, тому для збільшення шансів у конкурсі громадам варто заохочувати до участі також сусідів.

У проєкті можуть брати участь усі області України за винятком тимчасово окупованих територій.

Подавати заявки можуть органи місцевого самоврядування – міські (окрім міст обласного значення), селищні та сільські ради.

Конкурсний відбір пройде в два етапи:

1 етап (до 15 липня 2021 р. включно) – проміжний відбір громад на основі поданих заявок (очікується, що на першому етапі відберуть не менше 30 громад).

2 етап (20 липня – 20 серпня 2021 р.) – візити до громад проміжного відбору за участі експертів із цивільного захисту для огляду умов та готовності до участі в проєкті.

Результати остаточного відбору громад оголосять після 1 вересня 2021 р.

Для участі в конкурсі потенційні заявники до 15 липня 2021 р. включно мають заповнити електронну форму.

У випадку запитань можна звертайтися до Лілії Атнажевої, відповідальної особи Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні, тел. (067) 38 14 662, ел. пошта: lilia.atnazheva@solidarityfund.pl

Детальніша інформація доступна тут.