Сучасний ринок праці характеризується наявністю цілого комплексу проблем. Серед них, мабуть, найважливішими є дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, складна ситуація з працевлаштуванням соціально вразливих груп населення (а це й особи з інвалідністю, молодь, матері з дітьми та інші), необхідність підвищувати рівень професійної освіти працівників, що забезпечить їхню конкурентоспроможність відповідно до вимог ринку праці.

Створення територіальних громад розширило поле діяльності для фахівців Бориславської служби зайнятості, зокрема, в частині проведення групових заходів. Сьогодні, для зручності мешканців дальніх сіл, що входять до складу Східницької ТГ, семінар із загальних питань зайнятості було проведено на базі Народного дому ”Просвіта” Східницької селищної ради.

Під час заходу безробітні ознайомилися з послугами центру зайнятості та сучасними підходами щодо їх отримання, включаючи електронні сервіси. Насамперед, це послуги з підбору постійної або тимчасової роботи, професійна орієнтація, забезпечення інформацією та навчання методами самостійного пошуку роботи, послуги з профнавчання, допомога в організації самозайнятості та створення електронного кабінету шукача. Завідувачка сектору профорієнтації Олена Шевченко наголосила, що безробітні мають брати на себе відповідальність за подальший пошук роботи, тобто власне працевлаштування. Адже, як відомо, чим більше термін перебування у стані безробіття, тим менше активність пошуку роботи, зменшується бажання працювати, втрачаються трудові навички, переоцінюються цінності.

Присутні отримали інформацію про умови та тривалість виплати допомоги з безробіття, розглянули поняття ”страховий стаж”, ”трудовий договір”, ”договір ЦПХ”. Шукачам нагадалося, що у разі відмови від складання або ж невиконання без поважних причин пунктів індивідуального плану працевлаштування, реєстрація особи як безробітного громадянина та відповідні виплати можуть бути припинені. Ми опрацювали ознаки обману та шахрайства при працевлаштуванні, а також познайомилися з діючою сторінкою Бориславської МФЛОЦЗ у Facebook та групою ”Робота в Бориславі та окрузі” як одним з джерел вакансій.

Приємно проводити захід, коли аудиторія позитивно налаштована та з цікавістю слухає. Маю надію, спільна робота осіб з числа безробітних та фахівців місцевої служби зайнятості буде злагодженою, що дасть можливість досягти позитивного результату у пошуку роботи!

Олена Шевченко, завідувач сектору профорієнтації