Селищний голова Іван Піляк, депутати Східницької селищної ради Василь Іроденко та Володимир Голяк, а також президент асоціації курортів України Юрій Котик з робочим візитом перебувають в Туреччині, у місті Фетхіє.
В рамках візиту відбулась зустріч з мером Фетхіє Alim Karaca , заступником міського голови Огузом Боллеллі, президентом Асоціації готельєрів Фетхіє Бюлент Уйсалом, головою правління регіонального представництва Західного Середземномор’я Туреччини Озгеном Уйсалом, менеджером районного туризму Саффет Дундар та депутатом міської ради Фетхіє Мехмет Уйсалом.
Під час зустрічі панувала дружня атмосфера між двома країнами, в ході якої сторони обговорили теперішній стан та перспективи подальшого розвитку українсько-турецьких відносин міжрегіональних взаємин на рівні адміністрації селища та міста, а також можливості залучення турецьких інвестицій до розбудови об’єктів інфраструктури та території Східницької громади. Вирішено розвивати відносини між Фетхіє та Східницею у сферах культури,туризму та торгівлі.
Селищний голова Іван Піляк у своєму зверненні розповів : «З населенням 45 мільйонів Україна є найбільшою країною Європи за площею. Кілька місяців тому група представників українських туристичних агентств та блогерів відвідала Фетхіє та її райони. Вони були дуже вражені подорожами до Туреччини,а особливо до Фетхіє. Ерхан Юксель, президент Міжнародної асоціації дружби з Україною, який є в нашій делегації, також є менеджером в одній з найбільших турецьких компаній України «Онур Груп». Вони самі будують майже всю інфраструктуру України. Після повернення в Україну, – зазначив голова Східницької громади, – ми зробимо все можливе для розвитку двосторонніх відносин, особливо у сфері туризму та культури між Східницею та Фетхіє ».
У відповідь мер Фетхіє Alim Karaca додав: “Основою відносин між Туреччиною та Україною є взаємна любов, взаємна вигода та взаємодія. Цього року відзначається 30 -та річниця дипломатичних відносин між двома країнами. Туреччина має великі інвестиції в Україну. Вона входить до топ -10 країн, які інвестують в Україну. У Туреччині з українським капіталом працює близько 600 великих і малих підприємств. Обсяг двосторонньої торгівлі двох країн становить понад 5 мільярдів доларів. До пандемії щорічно між двома країнами їздили приблизно 2 мільйони людей. Ми очікуємо, що ця кількість ще більше зросте, а українські туристи все більше відвідуватимуть Фетхіє. Дві країни останнім часом активізували співпрацю, особливо у сферах оборони, авіації, культури та туризму. Між Україною та Туреччиною відбуваються серйозні події в галузях економіки, культури, безпеки, сільського господарства та транспорту. Туреччина та Україна нероздільні, тому що ми доповнюємо один одного. Однак ці двосторонні відносини потребують ще більшого прискорення. Ми хотіли б подякувати вам і вашій делегації за візит, який призведе до хороших подальших кроків »