Домогосподарство не має права на призначення житлової субсидії якщо:
• загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир і 230 кв. метрів для будинків;
• будь-хто з родини має у власності транспортний засіб з року випуску якого минуло менше п’яти років або має у власності більше ніж один транспортний засіб з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
• працездатний член родини не навчався, не працював, не мав офіційного статусу безробітного, не мав жодних доходів або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати, або ним не сплачено мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• будь-хто з родини протягом року перед зверненням по субсидію здійснив купівлю, оплату послуг, благодійну діяльність тощо на суму понад 50 тис. грн.;
• родина має прострочену понад 3 місяця заборгованість за житлово-комунальні послуги яка перевищує 340 грн.;
• громадянин не повернув надміру перераховану суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання або не сплачує суми до повернення;
• член родини має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів;
• будь-хто з родини має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території, перебуває у спільній частковій або сумісній власності, знаходиться в сільській місцевості, а також житла, яке непридатне для проживання, що підтверджується відповідним актом;
• будь-хто з родини має на депозитному банківському рахунку (або рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн.;
• будь-хто з родини протягом 12 місяців перед зверненням здійснив операції з купівлі іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.
Наголошуємо на тому, що заявник  особисто відповідає за повні та достовірні  відомості в заяві та декларації, а також в інших документах, що впливають  на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Також отримувачі субсидії зобов’язані протягом 30 днів повідомляти про зміни у складі зареєстрованих осіб, зміну сімейного стану, купівлю на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, тощо.
❓Чи можуть оформити житлову субсидію громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг ?
Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).
Водночас житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості.
З питання укладення зазначеного договору споживачам потрібно звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг.
При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку сезону.
Таким чином, рекомендуємо громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії.
📍Нагадуємо! Щоб оформити житлову субсидію, людині необхідно подати заяву та декларацію в управління соціального захисту населення. Це можна зробити особисто на прийомі чи відправити пакет документів через АТ «Укрпошту».
Вказані заяву та декларацію також можна заповнити он-лайн на сайті Мінсоцполітики. Але для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП).