Східницька територіальна громада

Рахунок для перерахування коштів спонсорської допомоги на благоустрій селища КП «Господарник» Східницької селищної ради Р/р 260062360823 АБ «Укргазбанк» м.Київ, МФО 320478, ЗКПО 30769965

СХІДНИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХLIII сесія восьмого скликання

22.08.2025 p.Східниця№ 2397

Про затвердження  Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики та складу комісії з питань реалізації державної регуляторної політики

Відповідно до статей 20, 25, 26, 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  статей 11, 31, 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статті 3 Закону України “Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта»,  з метою врегулювання діючих регуляторних актів щодо відповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, та спрямованих на забезпечення додержання цих принципів під час здійснення місцевого самоврядування, а також враховуючи рекомендації Державної регуляторної служби України, та забезпечення прийняття нових регуляторних актів у відповідності до чинного законодавства,  селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1.  Затвердити Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики Східницькою селищною  радою та її виконавчим комітетом (додаток1).
  2. Створити постійну комісію з питань реалізації державної регуляторної політики при Східницькій селищній раді (далі – комісія) та затвердити її склад (додаток 2).
  3. Затвердити положення про постійну комісію з питань реалізації державної регуляторної політики при Східницькій селищній раді (додаток 3).
  4. Затвердити форму висновку відповідності регуляторного акта принципам державної регуляторної політики (додаток 4).

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Селищний  голова Іван ПІЛЯК

       Додаток 1
до рішення селищної  ради
№ 2397  від 22.08.2025 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок здійснення державної регуляторної політики
Східницькою селищною  радою та її виконавчим комітетом

І. Загальні положення

Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики Східницькою селищною радою та її виконавчим комітетом (далі – Положення) розроблено відповідно до вимог Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

Положення визначає правові та організаційні засади реалізації державної регуляторної політики Східницькою селищною радою та її виконавчим комітетом у сфері господарської діяльності.

Положення регулює процеси планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу, оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій, подання до уповноваженого органу, прийняття регуляторних актів, офіційного оприлюднення прийнятих регуляторних актів, відстеження їх результативності, перегляду регуляторних актів, оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою реалізації покладених повноважень, відповідальною за реалізацію державної регуляторної політики в Східницькій селищній раді є постійна комісія з питань реалізації державної регуляторної політики Східницькою селищною радою (далі – постійна комісія). Порядок роботи постійної комісії з питань реалізації державної регуляторної політики визначається Положенням про комісію з питань реалізації державної регуляторної політики Східницької селищної ради.

Організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики покладається на юридичний відділ   Східницької селищної ради (далі – відділ).

Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики з підготовки проектів регуляторних актів до розгляду селищною радою та її структурними підрозділами покладається на розробників проектів.

З метою доступності та відкритості регуляторної діяльності селищної ради та її виконавчого комітету, на офіційній сторінці селищної ради в мережі Інтернет у розділі «Регуляторна політика» оприлюднюються: план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на рік, план-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів, проекти регуляторних актів, повідомлення про оприлюднення та аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності, прийняті регуляторні акти, реєстр діючих регуляторних актів.

Терміни, що використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, визначеному статтею 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

                           ІІ. Порядок здійснення державної регуляторної політики

Підготовка проектів регуляторних актів передбачає такі процедури:

  • планування діяльності селищної  ради та її структурними підрозділами з підготовки проектів регуляторних актів;
  • підготовка проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього;
  • опублікування повідомлення про оприлюднення;
  • оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу з метою одержання зауважень і пропозицій;
  • проведення обговорення проекту регуляторного акта;
  • подання проекту регуляторного акта до постійної комісії для вивчення та надання експертного висновку (для проектів рішень селищної ради);
  • подання проекту регуляторного акта до уповноваженого органу (для проектів рішень селищної  ради);
  • розгляд проекту регуляторного акта на засіданні селищної ради або виконавчого комітету;
  • офіційне оприлюднення прийнятого регуляторного акта;
  • підготовка та оприлюднення звіту про відстеження результативності регуляторного акта.

ІІІ. Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Східницької  селищної  ради та її виконавчого комітету на наступний календарний рік розробляється відділом житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту та благоустрою, відділом архітектури та містобудування а юридичним відділом  на підставі узагальнених пропозицій розробників регуляторних актів та структурних підрозділів селищної ради. Ці пропозиції подаються розробниками проектів регуляторних актів до відділу   не пізніше 01 грудня поточного року.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів повинен містити визначення видів і назв проектів, цілі їх прийняття, строки підготовки проектів, найменування підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.

На підставі отриманої інформації від структурних підрозділів селищна рада затверджує план діяльності Східницької селищної ради та її структурними підрозділами з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік.

Селищна рада оприлюднює план діяльності Східницької селищної ради та її структурних підрозділів з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік не пізніше 15 грудня поточного року.

За рішенням селищної ради до затвердженого плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів можуть вноситися зміни.

Затверджений план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також відповідні доповнення до нього оприлюднюються не пізніше як у десятиденний строк після їх затвердження у друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці селищної ради в мережі Інтернет.

Якщо проект регуляторного акта, який готується або розглядається, не внесений до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, розробник проекту регуляторного акта подає відділу   пропозиції про доповнення до цього плану, які повинні бути прийняті не пізніше 10 робочих днів з дня початку підготовки проекту регуляторного акта або з дня внесення проекту на розгляд регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

                                  ІV. Підготовка аналізу регуляторного впливу

Стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу.

Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

Розробник проекту регуляторного акта готує аналіз регуляторного впливу згідно з Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.

Розробник проекту регуляторного акта при підготовці аналізу регуляторного впливу повинен:

  • визначити та проаналізувати проблему, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінити важливість цієї проблеми;
  • обґрунтувати, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання;
  • обґрунтувати, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, та розглянути можливість внесення змін до них;
  • визначити очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснити розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта;
  • визначити цілі державного регулювання;
  • визначити та оцінити усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин;
  • аргументувати переваги обраного способу досягнення встановлених цілей;
  • описати механізми і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта;
  • обґрунтувати можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта;
  • обґрунтовано довести, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави;
  • обґрунтовано довести, що вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені;
  • оцінити можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги;
  • оцінити ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта;
  • обґрунтувати запропонований строк чинності регуляторного акта;
  • визначити показники результативності регуляторного акта;
  • визначити заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту регуляторного акта, а в разі, якщо розробником проекту є регуляторний орган, інший орган, установа чи організація – керівником цього органу, установи чи організації.

V. Оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу з метою одержання зауважень і пропозицій

Про оприлюднення проекту регуляторного акта розробник цього проекту повідомляє шляхом опублікування повідомлення про оприлюднення проекту в друкованих засобах масової інформації та/або розміщує на офіційній сторінці селищної ради в мережі Інтернет.

Кожен проект регуляторного акта перед його внесенням на розгляд до регуляторного органу разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або розміщується на офіційній сторінці селищної ради в мережі Інтернет, не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта повинно містити:

  • стислий виклад змісту проекту;
  • поштову та електронну, за її наявності, адресу розробника проекту та інших органів, до яких надсилаються зауваження та пропозиції;
  • інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреса сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу);
  • інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань;
  • інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями зауважень та пропозицій.

Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

Усі зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.

Оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій не може бути перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких інших форм відкритих обговорень цього проекту регуляторного акта.

VІ. Особливості розгляду та прийняття регуляторних актів

Регуляторний акт не може бути прийнятий, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

  • відсутній аналіз регуляторного впливу;
  • проект регуляторного акта не був оприлюднений.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до чинного законодавства України, скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.

Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до селищної ради, подається до постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, пропозицій щодо удосконалення проекту, відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Строк підготовки експертних висновків щодо регуляторного впливу внесених проектів регуляторних актів постійною комісією не повинен перевищувати 10 робочих днів.

Висновки та пропозиції уповноваженого органу передаються для вивчення до постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта у селищній раді (далі – постійна комісія), за винятком випадків, коли постійна комісія є головною постійною комісією. При представленні на засіданні селищної ради проекту регуляторного акта голова постійної комісії доповідає висновки цієї комісії, а також пропозиції уповноваженого органу разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування.

У разі внесення на розгляд селищної ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу постійна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.

VІІ. Офіційне оприлюднення прийнятих регуляторних актів

Регуляторні акти, прийняті селищною радою або її виконавчим комітетом офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації та на офіційному сайті селищної ради не пізніше як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Розробник інформує відділ  про оприлюднення прийнятого регуляторного акта, а також надає копії прийнятого регуляторного акта та оприлюдненого повідомлення про його прийняття, для подальшого його внесення до реєстру діючих регуляторних актів.

VІІІ. Відстеження результативності регуляторних актів

Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.

Відстеження результативності регуляторного акта включає:

  • виконання заходів з відстеження результативності;
  • підготовку та оприлюднення звіту про відстеження результативності.

Для відстеження результативності регуляторних актів можуть бути використані статистичні дані та дані наукових досліджень і соціологічних опитувань.

Одержані при здійсненні повторного відстеження результативності значення показників результативності порівнюються із значеннями цих показників, що були одержані при здійсненні базового відстеження. Періодичні відстеження результативності здійснюються з метою перевірки сталого досягання регуляторним актом цілей, задекларованих при його прийнятті, після здійснення повторного відстеження результативності цього регуляторного акта.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень. Якщо для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності може бути здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом або більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.

Якщо строк дії регуляторного акта, встановлений при його прийнятті, є меншим ніж один рік, періодичні відстеження його результативності не здійснюються, а повторне відстеження результативності здійснюється за три місяці до дня закінчення визначеного строку, якщо інше не встановлено рішенням регуляторного органу, який прийняв цей акт, але не пізніше дня закінчення визначеного строку. У разі, якщо продовжується дія регуляторного акта, який було прийнято на визначений строк, що є меншим ніж один рік, періодичні відстеження результативності цього регуляторного акта здійснюються у строки, встановлені частиною сьомою статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Рішення регуляторного органу про строк, після якого чи до якого починається повторне відстеження результативності регуляторного акта, визначається в самому регуляторному акті або в іншому акті цього регуляторного органу.

Строк виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта не може бути більшим ніж 45 робочих днів.

Розробник регуляторного акта готує звіт про відстеження регуляторного акта згідно з Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.

У звіті про відстеження результативності регуляторного акта зазначаються:

  • кількісні та якісні значення показників результативності, що є результатами відстеження результативності;
  • дані та припущення, на основі яких здійснено відстеження результативності, а також способи їх одержання;
  • використані методи одержання результатів відстеження результативності.

Звіт про відстеження результативності підписується керівником регуляторного органу, що підготував цей звіт та, не пізніше як у десятиденний строк з дня підписання цього звіту, оприлюднюється шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет.

Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого селищною радою не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до постійної комісії.

ІХ. Перегляд регуляторних актів

Перегляд регуляторного акта здійснюється:

  • на підставі аналізу звіту про відстеження результативності цього регуляторного акта;
  • за ініціативою регуляторного органу, який прийняв відповідний регуляторний акт;
  • в інших випадках, передбачених Конституцією та іншими законодавчими актами України.

Результатом перегляду регуляторного акта може бути рішення про:

  • зупинення дії регуляторного акта;
  • визнання регуляторного акта неконституційним;
  • скасування регуляторного акта;
  • необхідність залишення регуляторного акта без змін.

Розробник проекту регуляторного акту (до 01.06 та 01.12)  надає юридичному відділу Східницької селищної ради висновок відповідності регуляторного акта принципам державної регуляторної політики.

Спеціаліст юридичного відділу Східницької селищної ради формує повний пакет висновків відповідності регуляторних актів принципам державної регуляторної політики і надають постійній комісії для розгляду.

Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта на підставі висновку відповідності регуляторного акта принципам державної регуляторної політики приймає постійна комісія або розробник проекту цього регуляторного акта, регуляторний орган, який прийняв регуляторний акт.

Х. Звітування про здійснення державної регуляторної політики

На підставі протоколу постійної комісії, юридичний відділ  Східницької селищної ради розробляє проект рішення про результати перегляду регуляторних актів в  Східницькій селищній раді.

Рішення про затвердження результатів перегляду оприлюднюється шляхом його опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або на офіційному сайті селищної ради в мережі Інтернет.

ХІ. Відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики

Керівники та посадові особи регуляторного органу, на які покладено реалізацію окремих повноважень щодо здійснення регуляторної діяльності, несуть відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики у порядку, встановленому законом.

Посадові особи органу місцевого самоврядування, винні у порушені порядку регуляторної діяльності, встановленого цим Порядком і Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону.

Усі питання, неврегульовані цим Положенням, вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

Секретар селищної радиЮрій ЖУРАВЧАК

Додаток 2
до рішення селищної ради 
№  2397  від 22.08.2025 р.   

СКЛАД

постійної комісії з питань реалізації державної регуляторної політики 
на території Східницької селищної територіальної громади

Голова комісії:
ЖУРАВЧАК Юрій Дмитрович– секретар селищної ради;
Заступник голови комісії:
КОСТЬ  Петро Степанович– заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради;
Секретар комісії:
ЗДЕНЬДЯК  Софія Романівна–  спеціаліст І категорії юридичного відділу Східницької селищної ради;
Члени комісії:
МАЙСТРИК Роман Ярославович – керуючий справами виконавчого комітету селищної ради;

ШИЙКА Наталія Петрівна 

– заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради;
КАНДУР Оксана Володимирівна– начальник фінансового відділу селищної ради;

КУЗЬ Діана Степанівна

– начальник відділу соціального захисту населення  селищної ради;
НОВАКОВСЬКИЙ Володимир Богданович– головний спеціаліст відділу освіти  селищної ради;
ВИННИЧЕНКО Сергій Валерійович– спеціаліст І категорії відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту та благоустрою;
ГІРНИК Олег Романович– голова постійної комісії з питань фінансів,  бюджету, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва  (за згодою);
ІРОДЕНКО Василь Миколайович
– голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, охорони пам’яток, історичного середовища, туризму, молоді і спорту (за згодою);
Ленюк Микола  Миколайович
ГОЛЯК Володимир Любомирович
– голова постійної комісії з питань  комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (за згодою); – член постійної комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики  та регламенту (за згодою);
Секретар селищної радиЮрій ЖУРАВЧАК