Східницька територіальна громада

Рахунок для перерахування коштів спонсорської допомоги на благоустрій селища КП «Господарник» Східницької селищної ради Р/р 260062360823 АБ «Укргазбанк» м.Київ, МФО 320478, ЗКПО 30769965

Міжнародна конференція «Екологічний туризм, природна спадщина та сприяння проекологічній поведінці» в Східниці.

В рамках реалізації проекту “Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця — спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини” у Східниці, на території ГВК «Осоння Карпати», відбулась міжнародна конференція «Екологічний туризм, природна спадщина та сприяння проекологічній поведінці».

З вітальним словом до всіх учасників конференції звернувся селищний голова Іван Піляк : «Це наш другий проєкт, який ми виконуємо разом з нашим головним партнером з Республіки Польща, Гміною Соліна. У 2015 році ми відкривали спільно співоче поле у Східниці, а у 2017 році ми подали заявку на будівництво очисних споруд глибокої біологічної очистки в селищі Східниця. Цей проект ми розробили ще в 2011 році, а у 2017 році завдяки нашому головному партнеру ми отримали шанс розпочати будівництво очисних споруд.»

Ця співпраця між українськими та польськими партнерами є важливим кроком у спільній меті збереження та ефективного використання водних ресурсів Солінського озера та лікувальних джерел Східниці. Проект має за мету спільне зусилля збереження та ефективного використання водних ресурсів Солінського озера та лікувальних джерел Східниці. Ці кроки спрямовані на забезпечення екологічної стійкості та чистоти водних джерел регіону.

Міжнародна конференція надала можливість експертам та учасникам обмінятися досвідом та найкращими практиками щодо збереження природних ресурсів та розвитку екологічного туризму. Це зміцнює роль співпраці між різними країнами у досягненні спільних екологічних цілей та забезпеченні сталого розвитку регіону.

На конференції був присутній вуйт Гміни Соліни Адам П’янтковський, і йому висловлюємо велику подяку за співпрацю та сприяння в реалізації проекту. Його присутність є додатковим підтвердженням важливості спільних зусиль у збереженні та збалансованому використанні природних ресурсів для блага майбутніх поколінь.

Спікерами конференції були видатні представники різних організацій та природних парків, що розповідали про свої досягнення та спільні цілі. Старший науковий співробітник Інституту екології Карпат з доповіддю “Проблеми функціонування МРБ “Східні Карпати» Оксана Марискевич розповіла про роль у збереженні біорізноманіття. Національний природний парк “Бойківщина” презентував природну спадщину та зусилля у сприянні проекологічній поведінці, а спікером цього блоку виступив директор парку Віталій ЗЕМАН. Про природну спадщину та проекологічну поведінку говорив директор національного природного парку “Сколівські Бескиди” Василь Приндак. Крім того, конференція висвітлила і місцеву екологічну кулінарну бойківську спадщину, де виступив Володимир ПЕТРИКІВ, член ГО “Асоціація гірських провідників “РОВІНЬ”, вчитель історії та депутат Східницької селищної ради. Всі спікери разом створили різнобічну та цікаву платформу для обговорення та обміну ідеями щодо збереження природної спадщини та підвищення екологічної свідомості.

Додатково, для презентації української культурної спадщини польським партнерам, на заході було презентовано виступ Заслуженого Прикарпатського Ансамблю пісні та танцю України «Верховина». Відкривши захід, ансамбль представив унікальну пісню України, демонструючи найбільш яскраві та колоритні аспекти українського фольклору. Це виступ став не тільки музичною виставою, а й спеціальним засобом, який об’єднав учасників конференції та підкреслив важливість культурного обміну та співпраці між Україною та Польщею.

Завдяки невпинному зусиллю Воїнів – Захисників України, ми мали можливість обговорити питання охорони природи та екологічної поведінки на цій конференції. Спільно з польськими партнерами ми покладаємо надію на майбутній успіх співпраці, щоб надалі продовжувати впроваджувати засоби для збереження нашого середовища та вдосконалення екологічної поведінки. Ця подія є чудовим прикладом того, як спільні зусилля можуть покращити стан навколишнього середовища та підвищити екологічну свідомість наших суспільств. Нехай цей захід стане ще одним кроком до спільного та відповідального вирішення екологічних викликів, а пам’ять про наших Героїв надихатиме нас досягати нових висот у збереженні природи для майбутніх поколінь.