ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – ДОПОМОГА В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Сектор «Служба у справах дітей» Східницької територіальної громади

та КУ «Центр надання соціальних послуг Східницької селищної ради»

Що таке патронат над дитиною?
Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Хто такий патронатний вихователь?
Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї (який теж пройшов спеціальний курс підготовки).

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в ст. 212 Сімейного кодексу України.

Обов’язки патронатного вихователя:

-надати дитині житло, забезпечити її одягом, харчуванням, створити належні умови для сну, відпочинку, дозвілля та розвитку;

-створити дитині умови для навчання, забезпечити догляд за дитиною відповідно до її віку, задовольняти потреби дини у лікарських послугах та медичних засобах;

-співпрацювати з батьками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

-забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

-інформувати дитину про процес прийняття рішень стосовно неї та її сім’ї, подолання та мінімізації її батьками складних життєвих обставин.

Крім того, патронатний вихователь є членом міждисциплінарної команди, тож свої дії щодо виховання та реабілітації влаштованої дитини узгоджує зі спеціалістами.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

-покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

-діти, чиї батьки пропали безвісті;

-діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;

-діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя:

Строк перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та становить близько 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування строк перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя визначає служба з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану та готує відповідний проект розпорядження голови сільської, селищної, міської ради.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.

Розмір соціальної допомоги на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає 2,5 прожиткових мінімуми, а для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми. Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць за кожен день перебування дитини у сім’ї.

За детальною інформацією звертайтесь
за телефоном:

095-254-85-99

099-018-5947

за адресою:

смт. Східниця, вул. Золота Баня, 3.