Східницька територіальна громада

Рахунок для перерахування коштів спонсорської допомоги на благоустрій селища КП «Господарник» Східницької селищної ради Р/р 260062360823 АБ «Укргазбанк» м.Київ, МФО 320478, ЗКПО 30769965

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД ХВОРОБ – ПЛАНОВІ ЩЕПЛЕННЯ!

Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації.

Щоб уникнути поширення будь-якої хвороби, людям необхідно вакцинуватися. Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини.

Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.

Чи потрібно робити щеплення ?

Суперечки щодо впливу щеплень на організм людини тривають цілими десятиліттями.

Одні вважають,що імунізація захищає від небезпечних хвороб. Інші переконані,що вакцинація тільки шкодить.

У чому ж сенс вакцинації і принцип її дії ? Вакцинація – дієвий спосіб масової профілактики інфекційних захворювань

  • Вірусних – кору,краснухи,свинки,поліомієліту,гепатиту В
  • Бактеріальних – туберкульозу,дифтерії,коклюшу,правцю.

Сенс вакцинації в тому,що в організм людини вводять ослаблені або вбиті збудники різних інфекцій. Коли вакцина потрапляє в організм імунна система уважно вивчає її,запамятовує та посилає виробляти спеціальні речовини для її знищення. Вакцина ніби “навчає” імунну систему готуючи її до боротьби з “ повноцінною” інфекцією.

Існує перелік профілактичних щеплень,які є обов’язковими і входять до календаря щеплень. До обов’язкових відносять профілактичні щеплення проти:

  • Туберкульозу
  • Поліомієліту
  • Дифтерії,правцю
  • Кашлюку
  • Гепатиту В
  • Кору,паратиту,краснухи
  • ХІБ-інфекції

Вакцинація передбачена календарем щеплення проводиться безкоштовно.

Які ж щеплення потрібно робити у дорослому віці ?

1. Від дифтерії та правцю – ці вакцини захищають нас від смертельних хвороб,тому так важливо зробити їх у дитячому віці. У дитинстві ми отримуємо аж 6 доз вакцини з проміжками за схемою зазначеною у календарі щеплень. Дорослі потребують ревакцинації що 10 років бустерною дозою,рахуючи від дати останнього щеплення.

2. Від коронавірусу covid-19 – потрібно робити будь-яку доступну вакцину бо це рятує життя.

За бажанням та необхідністю дорослим можна проводити такі додаткові вакцинації:

1. Від вірусу папіломи людини – рекомендовано у віці від 9 до 26 років (найкраще до початку статевого життя) як дівчаткам так і хлопчикам. Вводяться три дози : перша, потім через місяць друга, і через 6 місяців –третя.

2. Від гепатиту А – можна вакцинуватися у будь-якому віці,починаючи з першого року життя. Бажано дві дози з інтервалом мінімум 6 місяців.

3. Від грипу – рекомендовано щеплюватися щорічно.

Отже,щеплення надає імунітет – це означає,що якщо ви і захворієте то перенесете захворювання у легшій формі.