Східницька територіальна громада

Рахунок для перерахування коштів спонсорської допомоги на благоустрій селища КП «Господарник» Східницької селищної ради Р/р 260062360823 АБ «Укргазбанк» м.Київ, МФО 320478, ЗКПО 30769965

Східниця

Курорт Східниця розташований на висоті 640 метрів над рівнем моря, вигідно захищений з усіх боків дивовижної краси горами.

Лікування і повноцінний відпочинок у Східниці – цьому чудовому куточку Карпат – можливі цілий рік.

З весни до осені тут в смолистий запах хвойних лісів вплітається аромат буйного різнотрав’я гірських лугів – полонин, а взимку ви опинитесь у сніговій казці. Цілюще повітря гірській місцевості позитивно впливає на частоту і глибину дихання, стимулює кровотворні процеси.
Величні букові ліси і велетенські їли-смереки, що йдуть стрункими стовбурами в небо, подарують вам свою міць і світлу енергію.
Але найбільшим скарбом цієї місцевості є мінеральні води.

Перша згадка про Східницю датована XIV століттям, ще за часів Галицько-Волинського князівства.

Якщо вірити народним повір’ям та переказам, Східниця виросла на руїнах попереднього славетного поселення Золота Баня (таку назву, до речі, має головна вулиця селища), бо слово «баня» в наших предків означало велику яму (тобто уголовину), а прикметник «золота» походить від назви нафти, яку тут добували з давніх часів.

В 1237 – 1242 рр. землі Київської Русі піддалися монголо-татарській навалі під проводом хана Батия. Після розгрому Золотої Бані вцілілі жителі розбіглися по гірських лісах. Пізніше місце, де вони зійшлися й заново відбудували поселення, назвали Східницею. Тепер тут сходяться в надії поправити своє здоров’я сотні тисяч відпочивальників.

З 1872 року тут розпочалася промислова розробка нафтового родовища. Не один рік це маленьке гірське село посідало першість у видобутку нафти. Наприклад, лише одна свердловина „Яків” у 1895 роцідавала щодоби чотириста тонн „ропи”, як її називали ріпники, герої оповідань Івана Франка, перші нафтовики. Ще й досі ця назва збереглася у говірці місцевих старожилів. Східниця відома й тим, що тут вперше було пробурено свердловину механічним способом. З цієї нагоди у 1900 році на найвищій вершині (нині це околиця санаторію „Східницькі Карпати”) встановлено пам’ятний знак.

Найбільшу славу Східниці приніс у 60-х роках її житель Омелян Стоцький.

Завдяки йому, першовідкривачу родовища мінеральних вод, Східниця отримала право на застосування цих вод з лікувальною метою. 9 січня 1976 р. селище офіційно було визнане Всесоюзною оздоровницею.
Сьогодні Східниця переживає нове відродження , сюди з усіх сторін світу з ’ їзжаються не лише відпочивати, але і для лікування. Слава про маленьку місцевість, яку природа так щедро одарила своїми скарбами-джерелами, вода з яких має повне право називатися цілющою, росте з кожним днем. Це стимулює приток капіталу та розвиток приватного бізнесу, у селищі вже працює до десятка пансіонатів, будуються численні будинки відпочинку, відпочинково-оздоровчі комплекси, розвивається сфера обслуговування. Оздоровитись і відпочити, окрім пансіонатів, можна в приватних лікувально-оздоровчих комплексах на будь-який смак та сервіс.

Отож запрошуємо всіх, хто вже приїзжав сюди і тих, хто тільки но збирається відвідати цей край джерел – до Східниці!

Приїжджайте, і це стане одним з ваших улюблених місць відпочинку!