Тарифи на послуги з централізованого водопостачання на території Східницької громади.

КП “Оазис Карпат” доводить до відома споживачів про намір зміну тарифів на централізоване водопостачання з 1 березня. На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 5червня 2018 року № 130 комунальне підприємство «Оазис Карпат » Східницької селищної ради доводить до відома споживачів про намір здійснити підвищення тарифів на централізоване водопостачання у 2023 році.

З метою забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з наданням послуг централізованого водопостачання, уповноваженим органом  щороку  здійснюється перегляд тарифів та їх структури, згідно постанови КМУ від 01.06.2011р. №869.

Введені в дію з 03.11.2022 року діючі тарифи на централізоване водопостачання були скориговані та затверджені рішенням виконавчого комітету Східницької селищної ради № 144 «Про встановлення тарифу на послугу з централізованого водопостачання (нова редакція) та складають для всіх категорій споживачів:

• водопостачання – 41,60 грн./м3 (з ПДВ),

Обґрунтування необхідності перегляду тарифів на послуги централізованого водопостачання .

Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у частині встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги, у тому числі на послуги централізованого водопостачання.

Послуги централізованого водопостачання на території смт. Східниця яке надає КП «Оазис Карпат».

Враховуючи підвищення тарифів на покупну воду в «КП Вододар» Бориславської міської ради , зростання цін на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, перегляд тарифів на послуги централізованого водопостачання та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня,є об’єктивною необхідністю.

Загальний розмір планових тарифів, поданих до виконавчого комітету

Східницькій селищної ради на 2023рік за розрахунками підприємства

ПослугаДіючийтариф грн/м3 (з ПДВ)Плановий тариф  грн/м3 (з ПДВ)Розмір збільшення у грн. планового тарифу  по відношенню до діючого тарифу, грн.
Централізоване водопостачання41,6062,50+20,90
п/пСтатті витратОдин. виміруСума витрат в рік
IПланові дані для розрахунку

Обсяги реалізації водопостачаннякуб м170000,00

ІІВитрати

в тому числі:

1ПРЯМІ МАТЕРІАЛЬНІ ВИТРАТИгрн4965931,00
2ПРЯМІ ВИТРАТИ З ОПЛАТИ ПРАЦІгрн1190800,00
3ІНШІ ПРЯМІ ВИТРАТИгрн261976,00
4ЗАГАЛЬНОВИРОБНИЧІ ВИТРАТИгрн43163,00
5АДМІНІСТРАТИВНІ ПЛАНОВІ ВИТРАТИгрн52050,00
6ІНВЕСТИЦІЙНА ПРОГРАМАгрн2000000,00
ІІІВсього витрати на водопостачаннягрн8513920,00

грн50,08

Рентабельність4 %2,00
Тариф на водопостачання без ПДВ:грн52,08
VІІТариф на водопостачання з ПДВ:грн62,50

Основними причинами необхідності перегляду тарифів на централізоване водопостачання на 2023 рік є:

• зростання вартості покупної води;
  • зростання вартості електроенергії;
  • зростання цін на матеріали;
  • зростання вартості послуг сторонніх організацій.

Перегляд тарифів на послуги централізованого водопостачання дозволить КП «Оазис Карпат» Східницької селищної ради стабілізувати фінансовий стан підприємства, підвищити рівень організації робіт у сфері централізованого водопостачання в повному обсязі виконувати свої фінансові зобов’язання по оплаті покупної води у КП «Вододар» Бориславської міської ради ,платежів до бюджету, заробітної плати, послуг сторонніх організацій.

Зауваження та пропозиції щодо розміру тарифу на централізоване водопостачання приймаються до 14 лютого 2023 року за адресою: 82391 смт. Східниця вул. Шевченка, 55 а, КП “Оазис Карпат” або на електронну пошту kp_oazyskarpat2021@ukr.net