Як проходитиме «Демократичний тиждень Карпатського моря»

Громадська організація «Демократичний тиждень Карпатського моря» анонсувала в Українському кризовому медіа-центрі створення відкритої дискусійної платформи за норвезьким досвідом. 21-26 квітня 2024 року у Львівській області відбудеться форум «“Демократичний тиждень Карпатського моря”. Цей захід спрямований на поглиблення співпраці між Україною, країнами Північної Європи, Балтії та іншими країнами-партнерами, консолідацію зусиль для наближення перемоги України. Ця нова дискусійна платформа –  спроба перейняти норвезький досвід з організації Arendalsuka – найбільшого політичного зібрання в Норвегії, яке проводиться щорічно з 2012 року. Норвежці таким чином намагаються зміцнити віру в розширення політичних можливостей і демократію через відкриті дебати та залучення. «Пам’ятаю, що під час своїх виступів на цьому майданчику, я мріяла про започаткування цієї платформи в Україні, але ще вір року тому це здавалось неможливим. Але ми часто любимо перетворювати неможливе у можливе», – відзначила тимчасова повірена України в Норвегії (2022-2023 р.), голова ГО “Демократичний тиждень Карпатського моря” Д-р Лілія Гончаревич, Українська ідея унікальна тим, що має на меті об’єднати усі верстви нашого суспільства: лідерів громадської думки, неурядові організації, органи влади, бізнес, правозахисників, а також міжнародних партнерів в пошуку шляхів наближення перемоги в Україні. Ще однією особливістю «Демократичного тижня Карпатського моря» є можливість для будь-якої громадської організації приєднатись до нього, незалежно організувати свій власний захід, запросити власних спікерів, і на свій розсуд визначати його теми. Учасників презентації привітав директор Husbanken South, Засновник Арендалсуке, Міністр освіти Норвегії (2005-2009) Ойстейн Дюпедал. Він зазначив, що свого часу Arendalsuka став найважливішим демократичним майданчиком в Норвегії. «Ми були натхнені шведами. Вони мають свій маленький Альмедальсвекан. І я дуже пишаюсь тим, що ви в Україні намагаєтесь зробити щось схоже», – сказав він. Зі слів Лілії Гончаревич, до організаторів надійшло дуже багато заявок на проведення панелей. Вже відомо, що панель, присвячена європейській інтеграції планується організувати спільно з офісом профільної віце-прем’єрки. Однієї з основних буде правозахисна панель. Крім того, відбудуться заходи для бізнесу, митців, співпраці між науковими установами. Навіть, буде можливість ознайомитись з кулінарною дипломатією. Про те, які надії покладають місцеві громади на нову відкриту демократичну платформу, розказав координатор проєкту співдружності та співпраці громад Львівщини та Сумщини з громадами Європейського Союзу “За зміцнення та відновлення громад України” Володимир Гордієнко. В заході також взяли партнер компанії PGR Consulting Group LLC Алла Дубровик-Рохова, голова Дипломатичної місії в Україні International human rights commission (IHRC) Дмитро Нікулін, виконавча директорка «Центру громадянських свобод»  Олександра Романцова, Директорка з розвитку ГО “Правозахисна Група “СІЧ” Ольга Волинська.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/yak-prohodytyme-demokratychnyj-tyzhden-karpatskogo-morya?fbclid=IwAR3m81_bD_b07xROGhc2_QXeEtGYVp4Zi9B3D-Dkww3oL_MDIzwmP9mV1SY