Бережіть природу від пожеж!

Східницька селищна рада попереджає про заборону розпалювання багаття в лісових масивах, в’їзду транспортних засобів і відвідування населенням лісів у період підвищеної пожежної безпеки!

Протягом пожежонебезпечного періоду на території лісового фонду забороняється:

– розведення  багать  у  лісі;

– в’їзд транспортних засобів на територію  лісового  фонду і відвідування лісів за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– випалювати суху рослинність та її залишки на землях лісового фонду, а також  на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до  лісу (у  тому  числі проводити сільськогосподарські пали);

– звалювати  та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.

Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі складає: для громадян: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.); для посадових осіб: від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).

Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає: для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.); для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Також НАГАДУЄМО, що в умовах воєнного стану свідомо нищити країну спалюючи суху траву та сміття – це ЗЛОЧИН!

Сувора заборона спалювання сухої трави, опалого листя, побутових відходів, сміття й інших відходів будь-якого типу й призначення.

Східницька селищна рада попереджає, що відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється! (Згідно Типових Правил благоустрою, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310).

У зв’язку з вищезазначеним, Східницька селищна рада звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, стерню, бур’яни, залишки рослинності, листя та сміття, та не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.