Східницька територіальна громада

Рахунок для перерахування коштів спонсорської допомоги на благоустрій селища КП «Господарник» Східницької селищної ради Р/р 260062360823 АБ «Укргазбанк» м.Київ, МФО 320478, ЗКПО 30769965

Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

МІНАГРОПОЛІТИКИ СПІЛЬНО З ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБОЮ ТА ДЕРЖРИБАГЕНТСТВОМ ПОСИЛЮЮТЬ СПІЛЬНІ ЗАХОДИ КОНТРОЛЮ ЗА НЕЗАКОННИМ ВИЛОВОМ РИБИ ТА ЇЇ ПРОДАЖЕМ ПІД ЧАС ДІЇ НЕРЕСТОВОЇ ЗАБОРОНИ

🔶З 1 квітня 2023 року в Україні почала діяти щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. У цей період забороняється промислове рибальство, підводне полювання, пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, а також посилено контроль за роботою водозабірних споруд.

Водночас у період нересту одній особі дозволяється на добу вилов 3 кг + 1 шт. риби. Піймати її можна на гачок, але не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.

☝️На цей час посилено державний контроль за дотриманням законодавчих норм та правил рибальства. Про це йшлося на робочій нараді заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні з Держпродспоживслужбою та Держрибагентством.

✍️Учасники домовились про спільні заходи контролю за незаконним виловом риби та її продажем. Ці заходи передбачають об’єднання зусиль органів місцевої влади, рибалок, інспекторів, правоохоронних органів та інших уповноважених органів. Також посилиться ветеринарно-санітарний за водними біоресурсами на продуктових ринках, торговельних мережах та закладах харчування.

В період нерестової заборони необхідно максимально взяти під контроль водойми та пункти продажу, і не допустити порушення правил вилову водних біоресурсів. Це важливо для того, щоб в майбутні роки ми мали якісний вітчизняний продукт, який би забезпечував продовольчу та економічну безпеку країни.

⛔️Зокрема, на Львівщині нерестова заборона діятиме:

✔️в басейні р. Дністер із 1 квітня до 10 червня;

✔️в басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир із 1 квітня до 20 травня;

✔️у всіх водосховищах, технічних водоймах із 1 квітня до 10 червня;

✔️у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) із 1 квітня до 30 червня.

Користувачі спеціальних товарних рибних господарств можуть користуватись режимом рибогосподарської експлуатації водних об’єктів відповідно до умов, встановлених законодавством та дозвільними документами.

Під час періоду нерестової заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, плавання суден та пересування інших транспортних засобів здійснюється відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ».

📌Перелік ділянок водних об’єктів Львівської області незаборонених для проведення любительського рибальства на умовах загального водокористування в 2023 році доступний у файлі:

🪝Довідково: відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства:

✅збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони;

✅дозволено проведення офіційних спортивних заходів у періоди нерестових заборон з берега за межами нерестовищ.

⚠️За порушення правил рибальства передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.